مقامات کره جنوبی، یک روز پیش از عرضه آیفون X به دفتر اپل یورش بردند

چند روز پیش در اخبار خواندیم که آیفون X عملکردی بسیاری موفق در کره جنوبی داشته و تمام موجودی اپل از این موبایل پرچمدار در فاز پیش فروش به پایان رسید. این یعنی از روز جمعه هفته گذشته، مدل سالگرد ده سالگی آیفون در حال به چالش کشیدن کمپانی هایی مانند سامسونگ و ال جی، در کشور خودشان بوده است.

هفته گذشته، اپراتور کره ای SK Telecom در عرض 3 دقیقه تمام موجودی خود از آیفون X را پیش فروش کرد؛ آن هم در حالی که پیش فروش خانواده آیفون 7 اپل از طرف همین اپراتور طی سال گذشته میلادی، 20 دقیقه به طول انجامیده بود.

گفته می شود که روز پنجشنبه اخیر، یعنی یک روز پیش از عرضه رسمی آیفون X در کره، مقامات کره جنوبی وارد مقر اپل در این کشور شده و کارمندان را درباره راهکارهای تجاری کمپانی آمریکایی مورد بازخواست قرار داده اند. نظریه پردازان توطئه اعتقاد دارند که مقامات کره جنوبی از طرف سامسونگ و ال جی، در حال مداخله در عرضه آیفون X هستند. در واقع گفته می شود که هجوم مقامات کره ای به دفتر اپل، نشان دهنده ترس آنها از غبضه شدن تجارت اسمارت فون این کشور به دست اپل است.

آگهی استخدام

به عنوان مثال در سال 2015، اپل 33 درصد از بازار موبایل های پریمیوم کره جنوبی را در اختیار داشت و رگولاتوری کره ای FTC را مجبور به بررسی پیامدهای منفی این موضوع در بازار موبایل خود کرد. در حال حاضر، دلیل هجوم مقامات کره ای به مقر اپل مشخص نیست و باید تا انتشار بیانیه ها و خبرهای بیشتر منتظر ماند.

ویجیاتو

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟