جریمه 8.9 میلیون دلاری اوبر به دلیل عدم بررسی صحیح پیشینه رانندگان

کمپانی اوبر به عنوان بزرگترین سرویس دهنده تاکسی اینترنتی در دنیا با فعالیت در ۷۵ کشور، طی ماه های اخیر به دلایل مختلفی توسط مراجع قضایی مورد بازخواست و جریمه قرار گرفته که در تازه ترین مورد، به دلیل عدم وارسی کامل و دقیق پیشینه رانندگان خود در ایالت کلرادوی آمریکا، ملزم به پرداخت ۸.۹ میلیون دلار شده است.

جریمه مورد بحث به دلیل حضور حداقل ۵۷ راننده با سابقه کیفری در سرویس اوبر بوده که در میان آنها افرادی با پیشینه رانندگی در حالت مستی، تجاوز و استفاده از اسم و مشخصات جعلی برای دریافت مجوز رانندگی به چشم می خورد.

اوبر برای وارسی سابقه رانندگان از خدمات شرکت دیگری به نام «Checkr» استفاده می کند

البته اوبر به حضور برخی رانندگان غیر مجاز در سرویس خود اذعان داشته و اظهار نموده که اعطای مجوز به این رانندگان، به دلیل وجود یک خطا در فرآیند بررسی پیشینه افراد بوده که شرکت پس از رفع این نقص، مجوز فعالیت رانندگان غیر مجاز را لغو نموده است. جالب است بدانید که اوبر برای وارسی سابقه متقاضیان، از خدمات شرکت دیگری به نام «Checkr» استفاده می کند که به منظور تأیید صلاحیت، سابقه کیفری افراد و همچنین وجود اثر انگشت آنها در بانک داده FBI را مورد بررسی قرار می دهد.

لازم به ذکر است که کمپانی اوبر در ابتدا از همکاری با کمیسیون خدمات عمومی کلرادو سر باز زد که ۲۵۰۰ دلار از مبلغ جریمه کل به علت عدم ارائه سابقه رانندگان طی ۷۲ ساعت پس از درخواست این مرجع قانونی بوده است.

گفتنی است برخی ایالت های دیگر از جمله کالیفرنیا، ماساچوست، مریلند و تگزاس تحقیقات مشابهی را در خصوص رانندگان اوبر انجام داده اند که در بعضی موارد منجر به اقامه دعوای حقوقی علیه کمپانی شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟