راهکار کاهش ترافیک BMW: خیابان های هوشمند برای دوچرخه های الکتریکی

راهکار کاهش ترافیک BMW: خیابان های هوشمند برای دوچرخه های الکتریکی

با افزایش روزافزون جمعیت انسان ها و مهاجرت خیل عظیمی از افراد به شهرهای پر جمعیت، در بسیاری از نقاط دنیا وسایل حمل و نقل دوچرخ جایگاه ویژه ای در میان شهروندان پیدا کرده اند که به منظور جلوگیری از آلودگی هرچه بیشتر هوا، بخش قابل توجهی از آنها به استفاده از دوچرخه ها و موتورهای الکتریکی روی آورده اند.

اما مشکل اینجاست که وسایل مورد اشاره تنها چند سال است که به صورت فراگیر مورد توجه قرار گرفته اند و بسیاری از شهرهای دنیا زیرساخت های لازم برای عبور و مرور امن و همچنین شارژ آنها را در اختیار ندارند.

کانسپت BMW به دوچرخه ها و موتورسیکلت های برقی اجازه می دهد در فضایی جداگانه از خودروها به مقصد برسند

شرکت آلمانی BMW نیز با آگاهی از این امر، طی همکاری با دانشگاه تونگجی در شانگهای چین، طرحی به نام «Vision E3 Way» را برای توسعه خیابان های هوشمند ارائه داده که به راکبان دوچرخه ها و موتورسیکلت های برقی اجازه می دهد در فضایی جداگانه از خودروها، در امنیت کامل به مقصد خود دسترسی پیدا کنند.

خیابان های مورد بحث که در طرح اولیه محدودیت سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعتی دارند، اندکی بالاتر از خیابان های معمولی قرار گرفته و با استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی کنترل ترافیک، از قفل شدن مسیر و عبور از سرعت مجاز جلوگیری می کنند.

گفتنی است کانسپت جدید بی ام و به خصوص در کشورهایی مانند چین که از آمار بالای وسایل حمل و نقل الکتریکی دوچرخ برخوردارند کاربردی بوده و حتی برای افرادی که مالک دوچرخه یا موتور الکتریکی نیستند، مراکزی برای اجاره موقت این وسایل در نظر گرفته است.

ویجیاتو
نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato