قیمت و زمان تولید کامیون های برقی تسلا مشخص شد

قیمت و زمان تولید کامیون های برقی تسلا مشخص شد

تسلا هفته گذشته کامیون الکترونیکی چهار موتوره «Semi» را معرفی کرده بود و حالا قیمت مدل های مختلف این غول جذاب را اعلام کرده است.

بر این اساس مدل پایه Semi با قابلیت پیمایش ۴۸۰ کیلومتر با سی دقیقه شارژ و مدل بهینه تر با توانایی ۸۰۰ کیلومتر حرکت با یک بار شارژ به ترتیب ۱۵۰ هزار دلار و ۱۸۰ هزار دلار قیمت دارند. علاوه بر این سری موسوم به «فاوندر» نیز با برچسب قیمتی ۲۰۰ هزار دلاری عرضه خواهند شد.با توجه به اینکه میانگین قیمت کامیون های دیزل معمولی حدود ۱۲۰ هزار دلار است و مخارج جانبی ده ها هزار دلاری را نیز روی دست راننده می گذارند، عرضه خودروهای سریع، کم خرج و با آلایندگی اندک الکتریکی با قیمت رقابتی می تواند نظر خریداران را به خود جلب کند.

مسئولان این کمپانی مدعی شده اند که کامیون های برقی Semi نسبت به مدل های دیزل در چرخه عمر خود صرفه جویی ۲۰۰ هزار دلاری را برای خریدار به ارمغان می آورند.

درون کابین Semi

شایان ذکر است که این کامیون ها از همین حالا با استقبال خریداران مواجه شده اند و شرکت هایی نظیر  خمات حمل و نقل «JB Hunt»، صنایع NFL و «Bison Transport» که از ناوگان گسترده خودروهای سنگین بهره می برند، تعداد زیادی از این کامیون ها را پیش خرید کرده اند.

گفتنی است نخستین سری از  کامیون های Semi در سال ۲۰۱۹ به صورت انبوه تولید خواهند شد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato