رنو مگان جدید به ایران رسید؛ خوش تیپ فرانسوی در شهر آفتاب

رنو مگان جدید به ایران رسید؛ خوش تیپ فرانسوی در شهر آفتاب

در سال ۲۰۱۵ و نمایشگاه خودروی فرانکفورت بود که رنو از نسل چهارم مگان رونمایی کرد. این خودرو بر اساس زبان طراحی جدید این کمپانی فرانسوی شکل گرفته و شباهت های زیادی با برادر بزرگ تر خود یعنی تالیسمان دارد.

با توجه به حضور رنو در بازار ایران، بسیاری عقیده دارند که این خودرو سرانجام به خیابان های کشور راه خواهد یافت. حال با برگزاری نمایشگاه خودرو تهران و رونمایی از مگان در شهر آفتاب این احتمال بیش از پیش به واقعیت نزدیک شده است.

مدلی که ظاهرا برای مشتریان ایرانی در نظر گرفته شده، همانند کپچر از یک موتور ۱.۲ لیتری توربو بهره می برد. این موتور حدود ۱۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و همانند تالیسمان با یک گیربکس هفت دنده دوکلاچه خودکار ترکیب شده است.

بر اساس اطلاعات موجود این خودرو از تجهیزات مناسبی برخوردار بوده و در حالت استاندارد امکاناتی مثل سیستم Pure Vision برای چراغ های جلو، سیستم ترمز ABS + ABD، صفحه نمایش ۸.۷ اینچی، سیستم تعلیق الکتریکی، تنظیم الکترونیکی سختی سیستم تعلیق و سیستم پایداری الکترونیکی به همراه سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی ها دارد.

علاوه بر اینها باید مواردی مثل سنسور باز کننده در صندوق عقب با حرکت پا، فرمان حساس به سرعت، نورپردازی خوشامدگویی، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک به همراه دریچه های اختصاصی برای سرنشینان عقب، کلید هوشمند، سیستم کنترل نقاط کور، سنسورهای پارک عقب و جلو، رینگ های ۱۷ اینچی آلومینیومی و کیسه های هوای جلو، جانبی و پرده ای عقب ره به لیست امکانات نگان اضافه کنیم.

مگان چهارم با تکیه بر فاکتورهایی مثل طراحی دلنشین و جذاب، مشخصات فنی قابل قبول و امکانات انبوه می تواند راه تالیسمان را ادامه داده و به یکی از موفق ترین مدل ها در کلاس خود تبدیل شود.

در این بین مساله قیمت نقشی بسیار تعیین کننده داشته و در صورتی که برچسبی منطقی بر روی آن چسبانده نشود، تمامی مزایا و نقاط قوت مگان در حاشیه خواهند ماند. البته همه این ها به شرطی است که امکان حضور مگان در خیابان های کشور، چه به صورت واردات چه به صورت مونتاژ فراهم شود.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند، در نمایشگاه خودروی امسال نیز فرانسوی ها دست پر ظاهر شده و سورپرایزهایی ویژه را تدارک دیده اند که در مطالب بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato