افشای ارتباط مدیرعامل شیائومی با بزرگ ترین تولیدکننده سخت افزارهای استخراج بیت کوین

موسس و مدیرعامل کمپانی شیائومی، لی جون ظاهراً با بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات ماینینگ بیت کوین، یعنی کمپانی Bitmain ارتباط دارد. این خبر با بررسی مستندات Paradise Papers کشف شده است؛ اوراقی که لقب دومین افشای اطلاعات بزرگ در تاریخ را یدک می کشند و شامل 1.4 ترابایت اطلاعات و 13.4 میلیون صفحه مستندات دیجیتالی محرمانه هستند.

اوراق Paradise Papers برای نخستین بار در اختیار یکی از خبرگزاری های آلمانی قرار گرفت و ماه گذشته میلادی، کنسرسیوم بین المللی ژورنالیست های جستجوگر آنها را در اختیار عموم قرار داد. این مستندات افشایی، اطلاعاتی درباره سرمایه گذاری های فرامرزی را شامل می شود و از سرویس دهندگانی مانند Appleby و Asiacity Trust به دست آمده اند.

ارتباط میان آقای جون و Bitmain اندکی پیچیده است و مستندات Paradise Papers نشان می دهد این میلیاردر 47 ساله، کنترل دو شرکت فرامرزی Colorful Mi Ltd و Red Better Ltd را برعهده دارد که هر دو زیر نظر Beijing Changtong Wuxian Cunsulting فعالیت می کنند؛ یک شرکت هلدینگ چینی.

همین سازمان ظاهراً Wi Ji Han & Co Ltd را در اختیار دارد؛ شرکتی که توسط جیهان وو، یکی از موسسین Bitmain اداره می شود. به همین شکل، موسس دیگر Bitmain به عنوان مدیر Bitmain Crown Inc و DivalPTV شناخته شده که این هم دو به کمپانی هلدینگ مورد اشاره تعلق دارند. سازمان دیگری نیز که زیر چتر Beijing Changtong فعالیت می کند، Succesful Cool Ltd است که نام مدیرش افشا نشده اما فعالیت وی به عنوان یکی از سهام داران کمپانی هلدینگ Bitmain Technologies تایید گشته است.

ارتباط میان لی جون و Bitmain از آن جهت مهم است که وی به عنوان یکی از ثروتمندترین اشخاص چینی هیچوقت به صورت رسمی از ارزهای رمزپایه پشتیبانی نکرده اما به صورت مستقیم با کمپانی هایی که در زمینه تکنولوژی های مربوط به بیت کوین فعالیت می کند ارتباط داشته است. تمام افراد نام برده، هنوز بیانیه ای در این رابطه منتشر نکرده اند و بعید است چنین اتفاقی در آینده نزدیک بیفتد.

در این بین، Bitmain یکی از سودده ترین کمپانی های حوزه ارزهای رمزپایه است که نه تنها سخت افزارها و چیپ های مخصوص ماینینگ تولید می کند، بلکه خدمات خود را به سایر شرکت ها نیز ارائه می دهد. ضمناً گفته می شود به صورت سالانه، مزارع ماینینگ این کمپانی میلیاردها دلار درآمد روانه جیب Bitmain می کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟