ایلان ماسک یک بار دیگر خطرات بالقوه ربات ها را گوشزد کرد

ایلان ماسک یک بار دیگر خطرات بالقوه ربات ها را گوشزد کرد

از زمانی که بوستون داینامیکس ویدیوهایی از سگ رباتیک SpotMini و ربات دیگری به نام اطلس که مثل پارکور کارها پشتک می زند را منتشر کرد، بار دیگر به ما یادآوری شده که ربات ها زودتر از آنچه انتظار داریم در حال پیشرفت هستند و احتمالاً خیلی زود به جزئی مهم در زندگی مردم تبدیل خواهند شد. با انتشار این ویدیوها، ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی های تسلا و اسپیس اکس یک بار دیگر لازم دیده تا خطر پیشرفت غیر قابل کنترل هوش مصنوعی و ربات ها را گوشزد کند.

وی به تازگی و پس از مشاهده ویدیوی پشتک زدن ربات بوستون داینامیکس در حساب توییتری خود نوشته است: «این چیزی نیست. تا چند سال دیگر، این ربات به قدری سریع حرکت می کند که برای مشاهده اش به یک بارقه نور نیاز دارید. خواب های خوش ببینید.»

ماسک علاوه بر پافشاری بر شناخت خطرات هوش مصنوعی و ربات ها، بارها از سیاست مداران خواسته تا پیش از آنکه دیر شود، روند رگولاتوری آنها را آغاز نمایند. نکته مهم اینست که به زعم ایلان ماسک، عصر ربات هایی که با سرعت نور حرکت می کنند چندان دور نیست.

از طرف دیگر، اشخاصی مانند رییس واحد مهندسی گوگل هم با بیان این موضوع که بشر تا سال ۲۰۳۰ به گونه ای هیبریدی از ربات و انسان تبدیل می شود، به نگرانی ها دامن می زند. در هر حال، به نظر می رسد که مدیرعامل تسلا به عنوان یکی از برترین فعالان حوزه تکنولوژی، نگرانی های درستی دارد که شاید اگر به آنها رسیدگی نشود، تا چند ده سال دیگر از تعللی که به خرج دادیم پشیمان خواهیم شد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato