سونی احتمالا نسبت تصویر نمایشگر موبایل هایش را در سال آینده تغییر نمی دهد

از مدت ها قبل شایعاتی در مورد تغییر زبان طراحی موبایل های سونی از «OmniBalance» به «Mirai» وجود داشت و حالا خبر رسیده که احتمالا در این زبان به جای نسبت تصویر ۱۸:۹ که شرکت های دیگر در پیش گرفته اند، از همان نسبت ۱۶:۹ استفاده خواهد شد.

این خبر توسط وبلاگ معروف تکنولوژی «MobielKopen» و از طریق بنچمارک های سایت HTML5test افشا شده است. گفتنی است HTML5test سایتی است که با آزمایش مرورگر دیوایس های مختلف امتیازی را به آنها اختصاص می دهد.

در بنچمارک های لو رفته توسط این سایت موبایل هایی با پیشوند H به چشم می خورند که احتمالا متعلق به مدل های ۲۰۱۸ سونی هستند. لازم به یادآوری است که مدل های ۲۰۱۶ این کمپانی با پیشوند F و مدل های ۲۰۱۷ با پیشوند G عرضه شده اند.

در این تست ها رزولوشن نمایشگر به صورت ۳۶۰ در ۶۴۰ نمایش داده شده که البته جای تعجبی ندارد چرا که HTML5test رزولوشن دقیق را نشان نمی دهد اما با توجه به ابعاد مذکور به سادگی می توان به نسبت تصویر  ۱۶:۹ در آنها پی برد.سونی معمولا دو بار در سال و در کنگره جهانی موبایل و نمایشگاه IFA از مدل های جدید خود رونمایی می کند و نزدیکترین رویدادی که این کمپانی ممکن است در آن موبایل های با زبان طراحی Mirai را معرفی کند کنگره جهانی موبایل است که بهمن ماه در بارسلونا برگزار می شود.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟