ارزش بیت کوین در بازارهای آسیایی از مرز 10 هزار دلار عبور کرد

از قرار معلوم پیش بینی تحلیلگران کاملاً درست از آب درآمده و قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی در بازارهای جهانی از مرز ۱۰ هزار دلار عبور خواهد کرد.

در حالی که حداکثر رقم معاملات بازارهای بزرگ غربی در روز جاری به ۹۹۲۹.۶۱ دلار به ازای هر بیت کوین رسیده، اما پایگاه معتبر CoinMarketcap گزارش می دهد در برخی از مراکز آسیایی هر بیت کوین به ارزش ۱۰۰۸۶ دلار معامله شده که نقطه عطف مهمی در تاریخ ارزهای دیجیتال به شمار می رود.

نخستین نشانه های جهش قیمتی بیت کوین، دیشب در کره جنوبی مشاهده شد و چندین مرکز تبادل این ارز دیجیتالی، رقم های بیشتر از ۱۰ هزار دلار را گزارش کردند. با این حال شاخص قیمت بیت کوین که از سوی پایگاه مرجع CoinDesk ارئه می شود، در حال حاضر (ساعت ۱۷:۰۵ دقیقه) روی قیمت ۹۹۰۵ دلار قرار دارد.

پیش بینی روند کلی قیمت بیت کوین همچنان صعودی است

اتفاقات روزهای گذشته نشان می داد بیت کوین پتانسیل رسیدن به ارزش ۱۰۴۰۰ دلار را دارد و ظاهراً پیش بینی ها می تواند به حقیقت بپیوندد. البته برخی کارشناسان نگران وضعیت خرسی (bearish) یا انتظار کاهش قیمت این پول دیجیتالی هستند که در این صورت، می توان انتظار بازگشت آن به کانال ۹۰۰۰ دلار را داشت، اما این مقدار کاهش، تغییر چندانی در روند کلی آن ایجاد نخواهد کرد.

در مجموع روند هفته های اخیر باعث شده تا رویکرد گاوی (bullish) یعنی انتظار روند صعودی قیمت بیت کوین همچنان بر بازار غالب باشد که در این صورت، زمان زیادی تا عبور شاخص جهانی قیمت این ارز دیجیتالی از مرز تعیین کننده ۱۰ هزار دلاری باقی نمانده است.

شاید به این مطالب نیز علاقه داشته باشید:

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟