پلی استیشن 4 بهترین فروش تاریخ سونی در جمعه سیاه را رقم زد

طبق مصاحبه منتشر شده از اریک لمپل، مدیر ارشد بخش سرگرمی کمپانی سونی و مدیر شبکه پلی استیشن، به نظر می رسد که پلی استیشن ۴ طی جمعه سیاه، رکورد جدیدی را به جای گذاشته است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سمت سونی، پلی استیشن ۴ فروشی بی سابقه در طول ۲۲ سال عمر برند پلی استیشن را طی جمعه سیاه تجربه کرده است.

این آمار در حالی منتشر می شود که عده زیادی بر این باور بودند که کار کنسول های خانگی رو به اتمام بوده و آن ها در نسل جاری فروش زیادی را تجربه نخواهند کرد و به گفته آقای لمپل، سونی خلاف این حرف را به مخالفان کنسول خانگی، ثابت کرده است.

با مقایسه میزان فروش محصولات سونی طی سه ماهه اخیر سال جاری میلادی و مقایسه آن با زمان مشابه در سال گذشته، می توان به افزایش چندین برابری فروش این برند در سال اخیر پی برد که به نظر می رسد دلیل اصلی آن به فروش پلی استیشن ۴ بر می گردد.

همچنین اقای لمپل از توجه ویژه سونی به پلی استیشن وی آر اشاره کرد و گفت که این کمپانی از این فناوری به عنوان یک تکنولوژی مستقل یاد کرده و به چشم یک وسیله جانبی برای پلی استیشن ۴ به آن نگاه نمی کند.

پلی استیشن ۴ در بریتانیا نیز موفق به رکورد شکنی میزان فروش خود طی جمعه سیاه طی چند سال اخیر شده و تنها مقداری با میزان فروش فوق العاده این کنسول در زمانی مشابه در سال ۲۰۱۳ میلادی، فاصله دارد.

به نظر می رسد که سونی و برند پلی استیشن سال خوبی را پشت سر گذاشته اند. از میزان فروش پلی استیشن ۴ و نسخه پیشرفته تر این کنسول یعنی پلی استیشن ۴ پرو می توان به این نکته پی برد که قطعاً سونی طی سال جاری و حتی اینده میلادی، دست به معرفی کنسول جدیدی نخواهد زد.

پیش از این شایعاتی مبنی بر معرفی پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ میلادی توسط سونی منتشر شده بود. نظر شما در مورد دلایل موفقیت سونی در نسل هشتم بازی های ویدیویی چیست؟

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟