دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

معرفی اپلیکیشن Clever Volume؛ تنظیم کننده هوشمند حجم صدا بسته به موقعیت

گوش دادن به موزیک هنگام جابجایی دردسرهای خاص خودش را دارد. وقتی دور و برتان ساکت می شود، ناچارید صدا را کم کنید و موقع ورود به یک جای پر سر و صدا دوباره باید آن را تا آخر بالا ببرید، و این کم و زیاد کردن صدا تا وقتی که یک جا مستقر شوید ادامه پیدا می کند.

اما اندروید برای آن که از فشردن دکمه های کم و زیاد کردن صدا خلاص شوید، راهکار ساده ای در اختیارتان قرار داده: اپلیکیشن Clever Volume که همین کار را به طور هوشمندانه و در واکنش به آلودگی صوتی اطراف انجام می دهد.

این اپلیکیشن دو مگابایتی از الگوریتم ساده ای برای تنظیم صدا استفاده می کند تا تشخیص دهد که بسته به صداهای دور و بر، حجم صدای موزیک تا چه حد باید بلند باشد.

Clever Music برای انجام وظیفه اش نیاز به یک سری تنظیمات اولیه دارد که باید به طور دستی انجام شوند. برای همین اول از همه باید هدفون تان را به موبایل بزنید و این تنظیمات را انجام دهید.

تنظیماتی که می گوییم شامل صدای مینیموم، ماکسیمم و درجه حساسیت اپلیکیشن به صداهای اطراف می شوند. بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید، باید برای Clever Music یک بازه تغییر صدا در نظر بگیرید. مثلا تعیین کنید که موقع ورود به خیابان صدا بین دو حد مینیمم و ماکسیمم 10 و 15 جابجا شود یا اینکه در فضای سربسته هیچ وقت از درجه 9 عبور نکند.

این تنظیمات می توانستند در پروفایل های مجزا ذخیره شوند، ولی متأسفانه نسخه رایگان اپ امکان چنین کاری را به شما نمی دهد. با این حساب برای هر موقعیت یا هر هدفون، باید تنظیمات صدا را از نو انجام بدهید و در غیر این صورت چاره ای جز خرید نسخه کامل اپلیکیشن ندارید.

اما مرحله بعدی، تنظیم میزان حساسیت به صداست. با کم و زیاد کردن اسلایدر Constant می توانید حساسیت اپ به صداهای محیطی را بالا و پایین ببرید تا نسبت به هر موقعیت واکنش درست و به موقعی نشان بدهد. در واقع با این گزینه می توانید رفتار اپ نسبت به تغییرات صدای اطراف را کنترل کنید تا زودتر به حجم صدای مطلوب دست یابید.

به توصیه توسعه دهندگان اپ دقیق ترین عملکرد را بین 25 تا 40 درصد مشاهده می کنید، هر چند با تستی که انجام دادیم توصیه می کنیم این مقدار را پایین تر از 10 بگذارید.

وقتی که اعمال تنظیمات به اتمام رسید، کافیست سوییچ Optimise Volume را روشن کنید تا اپلیکیشن موقع پخش موزیک به طور خودکار صدا را برایتان کم و زیاد کند؛ به همین سادگی و همین قدر مفید و کاربردی. Clever Music تنظیم خودکار صدا را با یک ویجت در نوار ابزار به اطلاع تان می رساند، و هر زمان که خواستید می توانید با اشاره روی آن مجددا به حالت تنظیم دستی برگردید.

در مجموع باید بگوییم شاید کمی زمان ببرد که در تنظیمات صدا و حساسیت Clever Music ماهر شوید، و همیشه هم واکنش های سریع و به موقعی از آن نبینید، اما شکی نیست که اپلیکیشن می تواند زمانی که مشغول جابجایی و گوش کردن موزیک هستید، به نحو تأثیرگذاری زحمت کم و زیاد کردن صدا را از دوش تان بردارد.

دانلود از گوگل پلی 

تور کیش

مطالب مرتبط

جعبه ابزار: شش اپلیکیشن برای فیلم بازهای حرفه ای و عاشقان سینما

"سینما زیباترین فریب در دنیاست". شاید هیچ کس به اندازه ژان لوک گدار، کارگردان افسانه ای فرانسوی نتوانسته تا هفتمین هنر مخلوق بشر را این چنین زیبا توصیف کند. سینما جایی است برای آنکه از قالب زندگی روزمره مان به درآمده و برای مدتی هر چند کوتاه، رنج ها و مشکلات دنیای واقعی را فراموش کنیم؛ همراه کاراکترهای خوب و بد شویم و خود را... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن ای استخدام؛ مرجعی برای آگهی های استخدامی در سراسر ایران

شغل خوب چیزی نیست که وقتی در خانه و زیر باد کولر نشسته اید، به سراغ تان بیاید. برای رسیدن به یک کار آبرومند و متناسب با شخصیت، استعداد و تحصیلاتی که دارید، باید شدیدا پیگیر آگهی های استخدامی باشید و از شرکت در مصاحبه های شغلی که احتمال موفقیت در آن هست دریغ نکنید.ای استخدام یکی... ادامه مطلب

معرفی بازی الکتریسیته؛ معمای لامپ ها

مشکلات و درگیری های زندگی روزمره، می توانند ذهن ما را به هم بریزند و افکارمان را آشفته کنند. اما همگی می دانیم که برای فرار از اثرات سوء این درگیری های ذهنی و نظم و ترتیب دادن به افکار، بازی ها خصوصا انواع فکری شان می توانند فوق العاده ظاهر شوند.بازی ایرانی الکتریسیته هم از این... ادامه مطلب

چگونه تصاویر خصوصی را از گالری اندروید پنهان کنیم؟

انقلاب تلفن های هوشمند و پیشرفت دوربین این دستگاه ها سبب شده است تا عکاسان آماتور به سمت این دیوایس های همراه بیایند و برای ثبت تصاویر گاه و بی گاه خود از آن ها استفاده کنند. همین امر نیز باعث شده است تا مفهوم حریم خصوصی در مورد تصاویر و امنیت آن ها تغییر... ادامه مطلب

معرفی InstaCleaner؛ اپلیکیشنی برای آنفالوی دسته جمعی افراد از اینستاگرام

از میان محدودیت های عجیب و بعضا احمقانه اینستاگرام، شاید آزاردهنده ترین موضوع انجام کارها به طور دسته جمعی باشد. شما در اینستاگرام قادر به آنفالو، بلاک یا حذف چند نفر به طور همزمان نیستید و برای پاک کردن مجموعه ای از پست ها می بایست این کار را برای هر کدام به طور جداگانه انجام... ادامه مطلب

یادگیری 600 اصطلاح محاوره ای انگلیسی با اپلیکیشن «انگلیسی عامیانه آمریکایی»

همانطور که می دانید، زبان عامیانه مردم کشورهای انگلیسی زبان با آنچه در کتب آموزشی ارائه می شود زمین تا آسمان تفاوت دارد. بسیار بعید است در مکالمات روزمره انگلیسی زبانان به جمله خشک و کتابی ای مثل "how are you? i'm fine thank you" بر بخورید. اگر خودتان هم از جملاتی این چنینی استفاده کنید همگی می فهمند که تازه... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x