میانگین قیمت موبایل های اپل از مرز 700 دلار عبور خواهد کرد

چند هفته ای از عرضه آیفون ۱۰ به بازار می گذرد و بر اساس آمار موجود از موبایل های اپل، این محصول توانسته تنها در سه هفته اول ۲ درصد از کل آیفون های فعال را تشکیل دهد که این ضریب نفوذ با توجه به تعداد چند صد میلیونی آیفون های فعال در دنیا، رقم قابل توجهی است.

اپل تا کنون ۱۵ میلیون نسخه آیفون ۱۰ فروخته است

بنا بر گزارشات موجود، اپل تا کنون ۱۵ میلیون آیفون X را به دست مشتریان رسانده که ۶ میلیون واحد از آن تنها در هفته «جمعه سیاه» فروخته شده. جالب است بدانید که کشورهای سنگاپور، دانمارک، سوئیس و ژاپن بیشترین استقبال را از آیفون ۱۰ داشته اند و محصول جدید اپل در مناطقی که به مدل های بزرگتر آیفون (پلاس) علاقه مند بوده اند نیز فروش خوبی را تجربه کرده است.

اطلاعات مورد بحث توسط مؤسسه تحلیل بازار «IHS Markit» منتشر شده و  به اعتقاد تحلیلگران این مرکز، در صورت ادامه روند حاضر، اپل در سال مالی جاری به لطف آیفون ۱۰ بسیاری از رکوردها را خواهد شکست.

لازم به ذکر است که حجم خرید اولیه آیفون X در ایالات متحده تقریباً به اندازه آیفون ۸ پلاس بوده و به راحتی آیفون ۸ و ۷ پلاس را پشت سر گذاشته است. همچنین این محصول در ژاپن نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته با آیفون ۷ (پرفروش ترین موبایل اپل) برابری کند.

گفتنی است بنا به اظهارات تحلیلگران، اپل در صورت حفظ روند حاضر تا پایان سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ به رکورد فروش ۸۸.۸ میلیون واحدی دست خواهد یافت که اگر از این رقم مجموعاً ۳۰ میلیون موبایل از مدل آیفون X باشند، میانگین قیمت آیفون های فروخته شده از رقم ۷۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟