سریع ترین خودروهای جاده ای سال؛ از کوئنیگزگ آگرا RS تا لامبورگینی آونتادور

سریع ترین خودروهای جاده ای سال؛ از کوئنیگزگ آگرا RS تا لامبورگینی آونتادور

یکی از القابی که همواره مورد چالش بوده و خودروهای زیادی به دنبال تصاحب آن هستند لقب سریع ترین و چابک ترین خودرو است که در حال حاضر کوئنیگزگ آگرا آر اس ازمیان تمامی خودروهای جهان از آن خود کرده است.

چندی پیش بود که بوگاتی ویرون موفق شد لقب سریع ترین خودرو جهان با سرعتی بیش از ۴۴۷ کیاومتر در ساعت از آن خود کند اما به تازگی کوئنیگزگ آگرا آر اس توانست این رکورد را شکسته و خود را در  جایگاه سریع ترین خودرو جهان قرار دهد. بعید به نظر نمی رسد که این رکورد نیز به زودی شکسته شده و این جایگاه از آن خودرویی دیگر شود.

 

Koenigsegg Agera RS

تنها کمپانی بوگاتی سوپراسپرت های سریع و چابک تولید نمی کند بلکه بسیاری از خودروسازان دیگر نیز به دنبال تصاحب عنوان سریع ترین خودرو هستند. به عنوان نمونه کمپانی هنسی نیز در این زمینه فعال بوده و به تازگی خودروی اسپرتی را با نام ونوم اف۵ را طراحی و تولید کرده که در صورتی که از حداکثر قدرت خود استفاده کند می تواند نهایتا به سرعتی بیش از ۴۸۰ کبومتر در ساعت برسد.

بوگاتی شیرون به عنوان جایگزین ویرون می تواند رقیب خوبی برای ونوم اف۵ باشد چرا که هدف اصلی طراح این خودرو بهبود سرعت و کارایی نسبت به مدل قبلی و رسیدن به حداکثر سرعت بیشتر از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده است. اما با توجه به دلایل ایمنی رسیدن به این هدف چندان میسر نشده و در واقع از تمام ظرفیت خودرو استفاده نمی شود.

Bugatti Chiron

با توجه به اینکه کارشناسان شرکت میشلین در حال کار بر روی تایرهای خاصی هستند که می توانند سرعت بالای ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل کرده و تاب بیاورند بنابراین انتظار می رود که بوگاتی شیرون بتواند از حداکثر سرعت خود استفاده کرده و تمامی مدعیان این جایگاه را کنار زده و لقب پرسرعت ترین خودرو جهان را از آن خود کند.

بنابراین سریعترین خودروهای جهان سرعتی در حدود ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت داشته و دراین بازه با یکدیگر رقابت می کنند. کسی نمی داند که در آینده بوگاتی شیرون می تواند جایگاه اول از آن خود کند یا ونوم اف ۵.

آنچه که مشخص است لیستی ده تایی از وسایل نقلیه ای است که به عنوان ده خودروی سریع جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ شناخته شده و در حال رقابت با یکدیگر برای کسب جایگاه نخست اند.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

در ادامه با ما همراه باشید تا ده خودروی سریع جهان را به شما معرفی کنیم:

  1. کوئنیگزگ آگرا آر اس
  2. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت
  3. هنسی ونوم جی تی
  4. اس اس سی آلتیمیت آئرو
  5. مک لارن اف۱
  6. پاگانی هوایرا
  7. نویل ام۶۰۰
  8. استون مارتین وان۷۷
  9. فراری لافرری
  10. لامبورگینی آونتادور

جدول زمانی بندی سریع ترین خودروهای جهان

درست از زمانی که بشر موفق به ساخت وسایل نقلیه موتوری شده است همیشه افرادی به دنبال ساخت خودروهایی سریع تر و پرشتاب تر بوده اند. روند این موضوع با گذر زمان در حال رشد بوده و خودروسازان پیوسته خودروهایی تولید و راهی بازار می کنند که می توانند به سرعت های بالاتری دست پیدا کنند.

زمانی حداکثر سرعت ممکن برای وسایل نقلیه بیش از ۳۲۰ کبومتر بر ساعت بود اما امروزه این عدد به لطف توسعه فناوری های و تکنولوژی های مربوط به خودرو بهبود پیدا کرده و به بیش از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و همچنان نیز در حال افزایش است.

Hennessey Venom GT

سریع ترین خودرو جهان کدام است؟

تقریبا در حدود یک قرن از زمانی می گذره که افراد برای جلوگیری از سر خوردن خودرو و مبارزه با یخبندان خیابان ها یک پرچم را به دست گرفته و پیشاپیش وسایل نقلیه حرکت می کنند.

کسی تصور نمی کرد که یک قرن بعد خودروهایی وارد بازار بشود که بتواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتردر ساعت در کمتر از ۳ ثانیه طی کرده و با حداکثر سرعتی که معادل با سرعت هواپیما های خاص آن زمان است حرکت کند.

تا بیش از نیمه قرن ۲۰ توجه مهندسان و فعالان صنعتی بر روی افزایش سرعت هواپیماها بود اما کم کم از اواسط قرن بیست به بعد تولید کنندگان خودرو و فعالان صنعت خودروسازی نیز به مبحث سرعت علاقه مند شده و تلاش کردند که سرعت خودروها را بهبود بخشند.

McLaren F1

به عنوان نمونه می توان به خودروی جگوار ایکس کا۱۲۰ اشاره کرد. علت قرار دادن پسوند ۱۲۰ بر روی این خودرو توانایی آن در رسیدن به حداکثر سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت (۱۹۳.۱۲ کیلومتر بر ساعت) است.

در واقع حداکثر سرعتی که این خودرو دونفره توانایی رسیدن به آن را دارند ۱۲۷.۴۹ مایل بر ساعت (۲۰۵.۱۷ کیلومتر بر ساعت) بوده اما طبیعتا قرار دادن پسوند ایکس کا۱۲۷.۴۹ ایده جالبی برای نام گذاری خودرو نیست.

مدت زمان کوتاهی پس از جگوار مرسدس بنز موفق شد خودرویی را با نام ۳۰۰ اس ال راهی بازار کند که می توانست برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ به حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

در سال ۱۹۵۹ کمپانی انگلیسی استون مارتین خودرویی را با نام دی بی ۴ جی تی طراحی کرد که توانست به سرعت ۲۴۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. رکورد این خودرو توسط ایزو گریفو شکسته شده و حداکثر سرعت به عدد ۲۵۷ کیلومتر در ساعت رسید.

RUF CTR2

در اینجا لامبورگینی گوی سبقت را از دست سایر تولید کنندگان ربوده و ابتدا به واسطه میورای دوست داشتنی و زیبا حداکثر سرعت را به ۲۷۳ کیلومتر در ساعت افزایش داده و سپس از طریق لامبورگینی کانتاش این رکورد را در دهه هشتاد میلادی ۱۶ کیلومتر افزایش داده و به ۲۸۹ کیلومتر در ساعت رساند.

در سال ۱۹۸۹ فراری با خودروی اف۴۰ حجت را تمام کرده و با رکورد حداکثر سرعت را جابجا کرده و با سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت در جایگاه سریع ترین خودرو جهان قرار گرفت.

انگلستان در صنعت خودروسازی آن زمان به شدت پیش گام بوده و با خودروهای تولیدی خود اکثرا قواعد بازی بهم می ریخت.

مک لارن شش سال بعد از تولید اف۴۰ فراری از طریق اف۱ موفق شد رکورد حداکثر سرعت را با سرعت  ۳۷۰ کیلومتر در ساعت از آن خود کند. گوردن موری طراح و سازنده خلاق مک لارن پیوسته بر روی سرعت خودروهای طراحی شده کار کرده و تلاش می کرد که خودروهایی با کارایی فوق العاده تولدی کند.

SSC Ultimate Aero

هرچند که اف۱ همچنان به عنوان سریع ترین خودروی تنفس طبیعی شناخته می شود اما بعد از ۱۲ سال بوگاتی موفق شد مک لارن را شکست داده و با خودروی بوگاتی ویرون رکورد جابجا کرده و به ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت برساند.

بهترین هایپرکار

خودروی بوگاتی ویرون سوپراسپرتی است که از یک موتور W16 چهار توربوشارژر استفاده کرده و در نهایت می تواند قدرتی ۱۲۰۰ اسب بخاری و گشتاوری ۱۵۰۰ نیوتن متری تولید کند.

سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک این سوپراسپرت به همراه سیستم آیرودینامیکی فعال آن می تواند خودرو را به حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت برساند. به این ترتیب و با توجه به حداکثر سرعت بوگاتی ویرون در جایگاه سریع ترین خودرو جهان قرار می گیرد.

Pagani Huayra

البته این لقب مدت زمان کوتاهی در اختیار این سوپر اسپرت قرار داشت چرا که هنسی ونوم جی تی توانست جایگاه نخست را از آن خود کند. هنسی معتقد بود از آنجا که ویرون سرعت خود را محدود کرده و از همه پتانسیل خود استفاده نمی کند پس جایگاه نخست متعلق به او نیست.

بنابراین پس از تصمیم گیری هیئت و مسئولین گینس نهایتا جایگاه نخست را از ویرون گرفته و به ونوم جی تی واگذار کردند. اما مدتی بعد این جایگاه به ویرون بازگردانده شد چرا که اعمال تنظیمات محدودیت سرعت و استفاده نکردن از تمامی پتانسیل خودرو به این معنی نیست که ویرون نمی تواند رکوردار حداکثر سرعت باشه و لقب سریع ترین خودرو جهان از آن خود کند.

بوگاتی به دلایل ایمنی و جلوگیری از ترکیدن تایر خودروهای ویرون و شیرون سرعت آن ها به صورت الکتریکی محدود کرده است.

Ferrari F40

در نهایت با طراحی و تولید کوئنیگزگ آگرا آر اس جایگاه نخست از سلطه هنسی و بوگاتی خارج شده و در اختیار این خودرو قرار گرفت.

باید دید که در آینده چه کمپانی موفق می شود این لیست ده تایی به چالش کشیده و یک رکورد جدید ثبت کند.

در انتها از شما دعوت می کنیم که جدول زمان بندی سریع ترین خودروها در فاصله زمانی ۱۸۹۴ تا ۲۱۱۷ مشاهده کنید:

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato