استفاده روس ها از بات های اینترنتی برای لغو محرومیت ورزشکاران دوپینگی

استفاده روس ها از بات های اینترنتی برای لغو محرومیت ورزشکاران دوپینگی

نحوه استفاده روس ها از اینترنت برای تاثیرگذاری بر رویدادهای جهان در عین جالب بودن کمی ترسناک به نظر می رسد.

فعالان اینترنتی این کشور در سال های اخیر بر جریانات مهمی مثل انتخابات امریکا و «برگزیت» آنچنان تاثیری داشتند که تا مدت ها نقل محافل ژورنالیستی آمریکا و دیگر کشورها بوده اند.

حال به نظر می رسد که دستگاه تبلیغاتی روسیه برای مقابله با محروم شدن ورزشکاران دوپینگی این کشور از بازی های المپیک آینده، روی ارسال پست هایی با هشتگ «بدون روسیه بازی وجود ندارد» (NoRussiaNoGames#) تمرکز کرده است.

«بن نیمو»، از کارشناسان آزمایشگاه تحقیقات دیجیتال «فورسنیک» پس از تجزیه و تحلیل ترافیک پست های حاوی هشتگ مذکور به این نتیجه رسیده که این کمپین ابتدا توسط کاربران عادی پشتیبانی شده اما افزایش ناگهانی چنین پست هایی مدیون بات ها و اکانت های غیرواقعی است که از پشتیبانی دولت کرملین برخوردارند.

این کمپین ابتدا توسط دانش آموزی به نام «رما استارکوف» و برای جلب توجه افکار عمومی به محرومیت مادام العمر ورزشکاران روسی به خاطر دوپینگ سازمان یافته راه اندازی شده بود.

نیمو در مصاحبه ای با خبرگزاری «رویترز» تاکید کرده که واکنش احساسی یک کودک به بی عدالتی کمیته بین المللی المپیک نسبت به ورزشکاران کشورش خوراک مناسبی برای دستگاه تبلیغاتی روسیه است، به همین خاطر دولت این کشور برای گسترش کمپین و نمایش خشم مردم از تصمیم این کمیته به بات های اینترنتی متوسل شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato