ابهام در مورد خط تولید پژو ۲۰۰۸ ادامه دارد

در حالی که بنا بود خودروی پژو ۲۰۰۸ در داخل کشور تولید شود اما شواهد و قرائن اینطور نشان می دند که تا کنون تولید این خودرو در کشور اتفاق نیفتاده است.

با اینکه خط تولید این خودرو در اردیبهشت ماه و با حضور رییس جمهور افتتاح شده است اما گویا تولیدی در این خط انجام نمی شود و تاکنون تنها ۴ دستگاه خودرو در این واحد تولید شده اند.

ایران خودرو چند ماه پیش فروش پژو ۲۰۰۸ را آغاز کرد و خودرو ها را نیز با تاخیر به مشتریان تحویل داده است که هم اکنون مشخص شده است خودرو های تحویلی نیز وارداتی هستند در حالی که طبق برنامه باید در کشور تولید می شدند.

malltina

آمار تولید خودرو در کشور نشان دهنده رشد ۱۶و۶ درصدی در هشت ماه گذشته هستند که حالا به رقم ۹۵۷ هزار و ۳۵۵ دستگاه دست پیدا کرده ایم. در مقایسه با آبان ماه سال گذشته نیز در آبان ماه امسال ۴.۶ درصد خودروی بیشتری تولید شده است.

در ۸ ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تولید خودرو های سواری ۱۸.۳ درصد رشد پیدا کرده است و به ۸۹۸ هزار و ۱۲۵ دستگاه رسیده است. تولید خودرو های سواری در آبان ماه امسال نیز در مقایسه با آبان ۹۵ با ۴۰ درصد افزایش به ۱۲۶ هزار دستگاه رسیده است.

شرکت ایران خودرو در ۸ ماه گذشته ۴۲۵ هزار و ۸۲۷ دستگاه خودرو تولید کرده است که در مقایسه با سال قبل ۱۱.۷ درصد افزایش را نشان میدهد که از این تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۷۳ دستگاه را خودرو های سواری تشکیل می دهند.

سایپا نیز در ۸ ماه امسال ۴۰۵  هزار و ۸۵۵ دستگاه خودرو تولید کرده است که در مقایسه با سال گذشته ۱۸.۵ درصد افزایش پیدا کرده است. از این تعداد نیز ۳۷۳ هزار و ۱۴۲ دستگاه را خودروهای سواری به خود اختصاص داده اند.

جالب اینجاست که تولید ایران خودرو در آبان ماه در مقایسه با آبان سال گذشته نیم درصد کاهش پیدا کرده است اما تولید خودرو توسط سایپا در این ماه در مقایسه با آبان ماه سال گذشته ۸.۵ درصد افزایش یافته است.

در چنین شرایطی مشخص نیست ایران خودرو که پیشتر به وارداتی نبودن سری نخست پژو 2008 تاکید کرده بود، چه توضیحی در مورد عدم مونتاژ 2008 در خطوط تولیدی این شرکت ارائه خواهد کرد.

hamrah-mechanic malltina

مطالب مرتبط

ثبت نام ایران‌خودرو: تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق العاده ایران‌خودرو تا دوشنبه بیستم مردادماه

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها در اردیبهشت ٩٧، به کاهش تحرک در خطوط تولید خودروسازان انجامید تا آنجا که تعداد خودروهای تولیدی در سال گذشته در مقایسه... ادامه مطلب

قیمت دنا پلاس اتوماتیک اعلام شد؛ از 175 تا 245 میلیون تومان برای پرچمدار ایران خودرو

حدود دو هفته قبل بود که خبر توقف عرضه چند خودرو تولید داخل در پی در دسترس نبودن تکنولوژی تولید گیربکس های اتوماتیک در کشور، در رسانه ها منتشر شد، حالا اما خبر می رسد که ایران خودرو قصد دارد تا با مشارکت یک شرکت کره ای، نسخه اتوماتیک دنا پلاس را با گیربکسی قدیمی... ادامه مطلب

ایران خودرو قیمت رانا پلاس را اعلام کرد؛ مشخصات فنی و فهرست آپشن‌های رفاهی

رانا دومین محصول ملی ایران خودروست که بر اساس پلتفرم خودروی 206 صندوق دار تولید شده و از موتور معروف TU5 نیز بهره می‌برد. این خودرو از سال 91 وارد بازار کشور شد و ایران خودرو قصد دارد نسخه پلاس آن را راهی بازار کشور کند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی... ادامه مطلب

طرح تبدیل حواله محصولات ایران خودرو؛ تحویل پژو پارس به جای دانگ فنگ H30

این روزها نارضایتی مشتریان از خودروسازان داخلی افزایش یافته و گزارش های منتشره پیرامون خدمات فروش خودرو های سواری و کیفیت خودرو های ساخت داخل، نشان می‌دهد، مشتریان از زمان نام نویسی تا پانزده ماه پس از تحویل خودرو، از ارائه خدمات و همچنین کیفیت خودرو های ساخت داخل رضایت چندانی ندارند. این وضعیت باعث... ادامه مطلب

مرگ قاتل بروسلی؛ تولید پراید سواری برای همیشه متوقف شد

ماجرای تولید و عرضه لایتناهی پراید در کشورمان، دیگر داستان تازه ای نیست، تقریبا تمامی ایرانیان با این خودرو آشنایی دارند و حالا نیز که سایپا تصمیم بر توقف تولید این خودرو با فشار سازمان استاندارد گرفته است، دیگر مجالی برای تکرار مکررات باقی نمانده است، اما آنچه در این یادداشت قصد دارم بنویسم، روایت... ادامه مطلب

توقف تولید پژو 405 عملا ملغی شد؛ جایگزینی بدنه 405 با سمند بهینه

در این مطلب به ماجرای عجیب و غریب توقف تولید و جایگزینی پژو 405 می پردازیم که قرار بود براساس وضع قوانین استاندارد های 85 گانه از چرخه تولید خارج شود. روز 31 فروردین فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو از توقف ثبت نام برای تولید خودرو 405 خبر داد و اظهار کرد: «بر اساس... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟