عبور از چراغ زرد 200 هزار تومان جریمه دارد

عبور از چراغ زرد 200 هزار تومان جریمه دارد

امروز نشست خبری تازه ای از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شده است که حاوی نکات جالب توجهی است. بر این اساس از دید پلیس رد شدن از چراغ زرد نیز مانند عبور از چراغ قرمز قانون شکنی است و غیر مجاز محسوب می شود از این رو جریمه عبور از هر یک از این دو چراغ ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

براساس توضیحات سرهنگ رمضان آفریدون، چراغ زرد حکم دستور تخلیه برای خودروهای در حال عبور از تقاطع را دارد و رانندگانی که با دیدن چراغ زرد به جای توقف، پا را بر پدال گاز فشار می دهند و به تقاطع وارد می شوند با زیر پا گذاشتن قانون با جریمه ای ۲۰۰ هزار تومانی مجازات خواهند شد.

این قانون شکنی همچنین برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی جریمه ۱۰ نمره منفی و برای رانندگان شخصی ۵ نمره منفی را در گواهینامه ایشان به دنبال خواهد داشت.

همچنین به گفته ایشان، گردش به راست نیز در تقاطع های مزین به چراغ قرمز ممنوع است و چنین کاری تنها در شرایط وجود چراغ قرمز چشمک زد یا وجود تابلو گردش به راست مجاز خواهد بود. البته این بند قانونی ظاهرا تاکنون فقط در تهران اجرا می شده است و مشخص نیست از این پس شهر های دیگر کشورمان نیز مشمول قانون ممنوعیت گردش به راست هستند یا خیر.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato