موزیلا برای افزونه مشکوک Mr.Robot مجبور به توضیح به کاربران خود شد


کاربران مرورگر فایرفاکس کوانتوم دیروز هنگام باز کردن این مرورگر با یک افزونه عجیب و غیر عادی مواجه شدند: پلاگینی به اسم Looking Glass که بدون گرفتن اجازه نصب از کاربر، در فهرست افزونه های فایرفاکس نصب شده بود هر چند که به طور پیش فرض فعالیتی نداشت.

اما با وجود غیر فعال بودن این افزونه، دو نکته موجب نگرانی کاربران شد. یکی این که افزونه به طور خود به خودی روی مرورگر نصب شده بود و دیگری توضیحات عجیب و غریب آن بودند: «حقیقت من متفاوت از حقیقت شماست».

پیگیری های کاربران از سوی موزیلا نشان داد که افزونه Looking Glass در واقع مربوط به یک برنامه بلند مدت موزیلا برای توسعه یک بازی درباره سریال Mr.Robot بوده که Mr. Robot ARG نام دارد.

به استناد توضیحات آمده در بخش پشتیبانی موزیلا، افزونه مذکور برای این طراحی شده بوده که طرفداران Mr. Robot بتوانند با آن بیشتر از گذشته در دنیای این سریال تلویزیونی جذاب و دوست داشتنی غرق بشوند.

وقتی که این افزونه را فعال می کنید، شاهد تغییرات کوچکی در بعضی وبسایت های خاص خواهید بود. مثلا ممکن است با ورود به یک سایت سرنخ هایی برای پیشبرد بهتر در بازی Mr. Robot ARG در اختیارتان قرار بگیرد.

موزیلا در پاسخ به نگرانی های به وجود آمده در مورد این افزونه در بیانیه ای رسمی اعلام کرده که افزونه Looking Glass را برای جلب اطمینان کاربران به فروشگاه افزونه های خود منتقل می کند، و کدهای آن را در اختیار عموم مردم قرار خواهد داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟