پیش بینی قیمت 400 هزار دلاری برای بیت کوین؛ جیب سرمایه گذاران پُر تر می شود؟

پیش بینی قیمت 400 هزار دلاری برای بیت کوین؛ جیب سرمایه گذاران پُر تر می شود؟

قیمت بیت کوین در هفته های اخیر به طور غیر قابل باوری رشد کرده و حتی این مسئله نگرانی برخی از کارشناسان از ترکیدن حباب قیمت آن در آینده را در بر داشته، ولی بر اساس تحلیل ها ارزش این پول رمز پایه در آینده تا ۴۰۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

به گفته «رانی موآس» (Ronnie Moas)، موسس شرکت سرمایه گذار و مشاور اقتصادی «Standpoint Research»، بیت کوین از تیر تا مرداد سال جاری به میزان ۵۰۰ درصد رشد کرده. به عقیده این تحلیلگر رشد ۵۰۰ درصدی نسبت به قیمت حدود ۱۹ هزار دلاری فعلی بیت کوین در آینده نزدیک دور از تصور نخواهد بود.

موآس پیش از این در مرداد تا تیر ماه سال جاری، پیشنهاد سرمایه گذاری در بیت کوین را داده بود. البته او در آن زمان پیش بینی کرده بود که ارزش این ارز مجازی تا سال ۲۰۱۸ به ۵ هزار دلار برسد. حالا او در گفتگو با خبرگزاری خبری CNBC پیش بینی کرده که در آینده ارزش بیت کوین به ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار دلار برسد.

توازن غیر منطقی در زمینه درخواست ها برای بیت کوین و میزان موجودیت آن، موجب افزایش قیمت عجیب آن شده

این تحلیلگر همچنین گفته علی رغم اینکه نمی داند چه مقدار طلا در سراسر جهان وجود دارد، ولی می داند چه تعداد بیت کوین اکنون موجود است. به گفته او در ۲ سال آتی تعداد ۳۰۰ میلیون نفر از سراسر جهان درگیر دستیابی به بیت کوین های ناچیز موجود خواهند شد. عدم توازن غیر منطقی بین تعداد بیت کوین ها و درخواست برای آن موجب افزایش قیمت آن در آینده خواهد گشت.

موآس سرمایه گذاری در بیت کوین را به خرید سهام آمازون در سال های گذشته تشبیه می کند. به عقیده او افرادی که در ۱۵ سال پیش سهام آمازون را خریده و تا الان نگه داشته اند، برنده بوده اند و به طور مشابه، افرادی که اکنون در بیت کوین سرمایه گذاری کنند نیز در آینده برنده خواهند بود.

بر اساس نظرسنجی اخیر خبرگزاری CNBC، بالغ بر ۸۰ درصد از اقتصاد دانان و استراتژیست های بازار در وال استریت، افزایش قیمت بیت کوین را یک حباب تلقی می کنند. تنها دو درصد از این افراد، ارزش ارز رمزپایه مذکور را منطقی می دانند. بدین ترتیب در بین اقتصاد دانان تعداد مخالفان سرمایه گذاری در این ارز دیجیتالی بیش از موافقان آن هستند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato