ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رکوردشکنی ویرجین هایپرلوپ وان با سرعت ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت

خبر خوش برای دوست‌داران هایپر‌لوپ آنکه ۲۴ ام آذر، شرکت «ویرجین هایپرلوپ وان» این سیستم را برای سومین بار در صحرای لاس‌وگاس تست کرد و توانست پاد شناور مغناطیسی‌اش را در فضای تقریباً خالی از ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰

خبر خوش برای دوست‌داران هایپر‌لوپ آنکه ۲۴ ام آذر، شرکت «ویرجین هایپرلوپ وان» این سیستم را برای سومین بار در صحرای لاس‌وگاس تست کرد و توانست پاد شناور مغناطیسی‌اش را در فضای تقریباً خالی از هوا به سرعت ۳۸۷ کیلومتر بر ساعت برساند.

این بیشینه سرعت هنوز فاصله زیادی با ۱۱۲۰ کیلومتر بر ساعتی دارد با این سیستم پیش‌بینی شده است

این بیشینه سرعت که رکورد فعلی مدل‌های مختلف طراحی شده از هایپرلوپ به حساب می‌آید از سرعت قبلی ۳۰۹ کیلومتریِ پادXP-1 مقداری بالاتر بود اما هنوز فاصله زیادی با ۱۱۲۰ کیلومتر بر ساعتی دارد که به صورت تئوری با این سیستم پیش‌بینی شده است. شرکت ویرجین هایپرلوپ وان باور دارد که برای رسیدن به سرعت بیشینه، مسیر تست آنها نیازمند ۲ کیلومتر ریل اضافی است. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، در مسیر آزمایش فعلی حداکثر سرعتی که پاد XP-1 می‌تواند به آن دست‌یابد ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

شاید مهمتر از این رکوردشکنی ایجاد شرایط نزدیک به خلأ در تمام مسیر آزمایش بود. قابلیت ایجاد شرایط خلأ در مسیری به طول ۱۵۰ کیلومتر، یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی است که تکنولوژی هایپرلوپ با آن مواجه است.

البته باید توجه داشت که مطمئناً رکورد ویرجین هایپرلوپ وان در سال آتی شکسته خواهد شد چرا که تنها ۳۳ کیلومتر بر ساعت از سرعت هایپرلوپ تسلا کمتر است در حالیکه مسیر تست تسلا ۱.۲ کیلومتر از مسیر شرکت رقیب بیشتر است و می‌تواند سرعت بیشینه‌ی بیشتری برای هایپرلوپ ماسک به ارمغان آورد. تیمی متشکل از دانشجویان آلمانی با نام «وارپ هایپرلوپ» نیز در شهریور ماه امسال توانسته بودند به سرعتی معادل ۳۲۴ کیلومتر در ساعت دست یابند.

به هر حال ویرجین هایپرلوپ وان در حال حاضر رکورد پرسرعت ترین هایپرلوپ دنیا را در دست دارد و این اتفاق می‌تواند خبری خوش برای این شرکت باشد مخصوصاً در شرایطی فعلی که شروین پیشه‌ور را بعنوان مدیرعامل خود نداشته و مجبور شده به علت‌های مختلف او را کنار بگذارد. «ریچارد برانسون» یکی از بنیان‌گذاران گروه ویرجین امیدوار است با جذب سرمایه‌ی ۵۰ میلیون دلاری از دو شرکت سرمایه‌گذار اصلی بتواند مشکلات مالی و قانونی این گروه را حل کرده و به رکورد شکنی ادامه دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی