پرفروش ترین خودروهای اروپا در سال 2017؛ از گلف تا استرا

پرفروش ترین خودروهای اروپا در سال 2017؛ از گلف تا استرا

صنعت خودروی جهان در سال ۲۰۱۷ رشد خوبی را به ویژه در اروپا تجربه کرده است. علی رغم وجود برخی تردیدها، میزان فروش خودروهای نو ۵.۲ درصد افزایش پیدا کرده و مدل های شاسی بلند با کسب ۳۱.۹ درصد از سهم بازار، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشته اند.

پر فروش ترین خودرو

تحلیلگران LMC Automotive معتقدند که محبوبیت خودروهای شاسی بلند در سال آینده نیز روندی صعودی داشته و به ۳۲ درصد خواهد رسید. همانطور که پیش از این نیز بارها اشاره شده، این دسته از اتومبیل ها تقریبا در سرتاسر دنیا پرطرفدارترین بوده و در مقایسه با سایر سگمنت ها سریع ترین رشد را دارند.

در طول ۱۱ ماه گذشته، در قاره سبز تمام سگمنت هایی که از حجم فروش کمی برخوردار هستند، رشد داشته اند؛ برای مثال خودروهای لوکس و تشریفاتی، اتومبیل های اسپرت و مدل های کوچک شهری همگی با افزایش تقاضا و در نتیجه رشد فروش مواجه بوده اند.

در سوی مقابل سگمنت های B، C، MPV (ون) و سدان ها و استیشن های کلاس D چندان محبوب نبوده و آمار فروش آنها نزولی بوده است.

موسسه JATO Dynamics که در زمینه تحلیل بازار و جمع آوری داده های مربوط به صنعت خودرو فعالیت دارد، چندی پیش آمار فروش هر یک از مدل ها را به طور جداگانه استخراج نموده و پرفروش ترین خودروها در هر سگمنت را مشخص کرده است.

بر این اساس در ۱۱ ماه گذشته، فولکس واگن گلف طبق معمول با فروش ۴۴۵,۲۰۶ دستگاه در جایگاه نخست ایستاده؛ این خودرو اگر چه با افت ۲ درصدی روبرو بوده، اما کماکان محبوب ترین خودروی اروپایی ها محسوب می شود. اتریش، بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ و نروژ کشورهایی هستند که گلف در آنها حکمرانی می کند.

بعد از گلف، رنو کلیو با فروش  ۲۹۸,۹۹۰ دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد. این هاچ بک فرانسوی برخلاف گلف، رشدی ۵.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ داشته و در سرزمین مادری، هلند و پرتغال بیش از هر مدل دیگری خریداری شده است.

رده سوم باز هم به یکی دیگر از نمایندگان فولکس واگن تعلق دارد. هاچ بک کوچک Polo که اکنون شباهت زیادی به گلف پیدا کرده، بین ژانویه و اول دسامبر ۲۰۱۷ به تعداد ۲۵۵,۳۷۰ دستگاه فروخته شده است. نکته جالب اینکه این خودرو در هیچ یک از کشورها پرفروش ترین نبوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل فروش آن ۱۰.۴ افت کرده است.

از دیگر خودروهای پرفروش امسال در اروپا می توان به مدل های نام آشنایی مثل نیسان قشقای و پژو ۲۰۸ اشاره کرد. این دو خودرو به ترتیب با فروش ۲۳۰,۸۶۰ و ۲۲۵,۱۹۸ دستگاهی در رتبه های پنجم و ششم ایستاده اند. قشقای که در لاتویا پرفروش ترین مدل نام گرفته، رشدی ۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ داشته است. در سوی مقابل ۲۰۸ که در دانمارک بالاترین آمار فروش را به خود اختصاص داده، رشد منفی داشته و تحویل آن ۲.۴ کاهش یافته است.

در جدول زیر می توانید آمار ده مدل پرفروش را مشاهده فرمایید.

ده خودروی پرفروش اروپا در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷
مدل خودرو آمار فروش
۱.    فولکس واگن گلف ۴۴۵,۲۰۶
۲.    رنو کلیو ۲۹۸,۹۹۰
۳.    فولکس واگن پولو ۲۵۵,۳۷۰
۴.    فورد فیستا ۲۳۷,۷۷۰
۵.    نیسان قشقای ۲۳۰,۸۶۰
۶.    پژو ۲۰۸ ۲۲۵,۱۹۸
۷.    اپل/واکسهال کورسا ۲۲۱,۴۹۷
۸.    فولکس واگن تیگوان ۲۱۸,۲۳۸
۹.    اشکودا اکتاویا ۲۱۴,۳۲۹
۱۰. اپل/واکسهال استرا ۲۰۴,۷۴۲

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato