بهترین بازی سال از نگاه مخاطبین دیجیاتو مشخص شد

از دو روز پیش و همزمان با انتشار لیست ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۱۷ از نگاه دیجیاتو، از شما مخاطبین خواستیم تا سری به کانال تلگرامی ما زده و از میان ۵ بازی برتر سال دیجیاتو، یکی را به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۷ از دید خودتان انتخاب کنید. ساعاتی پیش این نظرسنجی به پایان رسید و بازی Horizon: Zero Dawn، انحصاری تحسین شده کنسول پلی استیشن ۴ توانست با کسب درصد قابل توجهی از آرا، به عنوان بهترین بازی سال از نگاه مخاطبین دیجیاتو انتخاب شود.

هورایزن: زیرو داون که در لیست نویسندگان دیجیاتو جایگاه پنجمین بازی برتر سال را به خود اختصاص داده بود، بدون شک یکی از جالب توجه ترین عناوین ۲۰۱۷ بود که همواره به شکل مستقیم یا غیرمستقیم با The Legend of Zelda: Breath of the Wild مورد مقایسه قرار می گرفت؛ جدا از انحصاری بودن هر دو بازی، هورایزن و زلدا از نظر گیم پلی و داستان سرایی شباهاتی غیرقابل انکار با یکدیگر داشتند اما قطعاً تفاوت هایی بنیادین نیز میان‌شان به چشم می خورد.

بهترین بازی سال دیجیاتو

مخاطبین دیجیاتو بعد از هورایزن: زیرو داون، بیشترین رای را به The Legend of Zelda دادند تا نشان دهند که دسترسی بیشتر به کنسول پلی استیشن ۴ و سهم کم کنسول نینتندو سوییچ از بازار ایران (حداقل تا به امروز) و اجحاف هایی که بعضاً به آن می شود، به معنای عدم شناخت کافی از هنر ژاپنی ها نیست.

بعد از این دو بازی، نوبت به Wolfenstein 2: The New Colossus و Super Mario Odyssey رسید تا در مقام سوم و چهارم قرار گیرند و در نهایت بازی Persona 5 با کسب سهم ناچیزی از آرا نشان داد که ظاهراً مذاق مخاطبین دیجیاتو آنقدرها با نقش آفرینی های ژاپنی و پیچیدگی هایی که به همراه می آورند سازگار نیست؛ فارغ از اینکه چه دستاوردهای مهمی در ژانر خود داشته اند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟