همه چیز درباره آیفون 13
پیشنهاد روی میز شهردار تهران: افزایش قیمت بنزین و حذف فروش سالانه طرح ترافیک

پیشنهاد روی میز شهردار تهران: افزایش قیمت بنزین و حذف فروش سالانه طرح ترافیک

اخیرا به حجم اخبار غیر قطعی کشور، خبرهای مربوط به تغییر و تحولات شهرداری و طرح های این سازمان برای رفع و رجوع معضلات شهری نیز اضافه شده است و به همین جهت حالا شهروندان با تعداد بسیاری خبرهای غیر رسمی و طرح های پیشنهادی مواجه اند که به شکل مداوم توسط رسانه ها منتشر می شوند.

به نظر می رسد که ظرف روزهای گذشته، پیشنهاد حذف فروش سالانه طرح ترافیک نیز مطرح شده است. منطق چنین پیشنهادی بر این اساس است که تنها حدود ۹۰ هزار نفر در هر سال می توانند چنین طرحی را خریداری نمایند و بدین ترتیب حق سایرین برای داشتن امکان تردد در طرح ترافیک ضایع می شود.

براین اساس پیشنهاد شده است تا عوارضی ثابت و عمومی برای ورود به طرح ترافیک در نظر گرفته شود و کلیه شهروندان (احتمالا در صورت داشتن معاینه فنی برتر) بتوانند با پرداخت این عوارض در مرکز شهر رفت و آمد کنند.

ترافیک تهران

در حالی که تصویب یا عدم تصویب چنین طرحی مشخص نیست، خبرگزاری تسنیم امروز از پیشنهاد افزوده شدن ۱۵۰ تومانی قیمت بنزین مخصوص کلان شهرهای بزرگ و آلوده کشور خبر داده است.

برای مثال در صورتی که قیمت ۱۵۰۰ تومانی بنزین برای سال آینده تصویب شود، شاهد فروش این فراورده به قیمت ۱۶۵۰ تومان در تهران و چند شهر دیگر خواهیم بود، تا بلکه بدین شکل انگیزه مردم برای استفاده از خودروهای شخصی کاهش یافته و درآمد اضافی تامین شده از این راه نیز به عنوان درآمد پایدار شهردای در راستای کاهش آلودگی هوا مصرف شود.

قیمت بنزین در تهران

تمام این مواردی در حالی مطرح می شود که شهردار تهران پیش از این نیز از طرح تعریف عوارض تردد در تهران در راستای افزایش هزینه حمل و نقل شخصی در پایتخت سخن گفته بود.

از این رو به نظر می رسد که استراتژی کلی مسئولان شهری در راستای کاهش مشکلات تهران، افزایش هزینه های زندگی در این کلان شهر با رویکرد کاهش جمعیت پایتخت باشد، آنهم در شرایطی که سایر شهرهای کشورمان نیز با مشکلات متعددی مواجه اند و جذابیت های معیشتی لازم برای جذب ساکنین تهران را ندارند.

نظرات ۲۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato