واقعیت مجازی برای اولین بار جان یک نفر را گرفت

امروزه از فناوری واقعیت مجازی در حوزه های مختلف، از علوم پزشکی گرفته تا بازی های ویدیویی استفاده می شود. افرادی که تجربه کار با دستگاه های واقعیت مجازی را داشته باشند، قطعاً از این موضوع آگاه هستند که این هدست ها، به طور کلی دید شما نسبت به سایر اتفاقات و اجزای اتاقی که در آن قرار دارید را کور کرده و این مسئله در بعضی از موارد ممکن است خطرساز شود.

طبق گزارشی تازه که یکی از خبرگزاری های ایالتی کشور روسیه با نام TASS منتشر کرده، استفاده از هدست واقعیت مجازی توسط مردی ۴۴ ساله، باعث مرگ او شده است. ظاهراً این مرد میانسال در هنگام استفاده از این فناوری، روی یک میز شیشه ای افتاده و حادثه ناگواری برای او پیش آمده است.

این اتفاق، اولین حادثه مرگبار مربوط به استفاده از هدست های واقعیت مجازی محسوب می شود.

استفاده از هدست واقعیت مجازی باعث شده تا او دید خوبی نسبت به اتاق نداشته و سرانجام روی میز شیشه ای درون اتاق بیفتد. این برخورد باعث بوجود آمدن زخم های عمیقی در این فرد شده و در نهایت شدت خون ریزی، مرد بد شانس را به کام مرگ کشانده است.

البته هیچ اطلاعاتی مبنی بر آن که این فرد، از چه نوع هدست واقعیت مجازی استفاده کرده، منتشر نشده است. ضمناً این اولین گزارش مرگ به دلیل استفاده از فناوری واقعیت مجازی بوده و خبر آن تا کنون بازتاب فراوانی در رسانه های مختلف سراسر جهان داشته است.

با وجود اقبال عمومی از فناوری واقعیت مجازی، به نظر می رسد که این تکنولوژی هنوز راه زیادی تا رسیدن به استانداردهای ایده آل برای همگانی شدن دارد. پیش از این اکثر مشکلات استفاده از این فناوری به ایجاد سرگیجه و حالت تهوع در کاربر، خلاصه می شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟