ارمغان HTC در سال آینده: یک پرچمدار و چند میان رده

کمپانی HTC مدت هاست که از سال های درخشان خود فاصله گرفته و به ویژه پس از فروش بخش عمده ای از کسب و کار بخش موبایلش دیگر حرف چندانی برای گفتن نداشته است.

این کمپانی تایوانی که در برابر دریافت ۱.۱ میلیارد دلار علاوه بر بخش موبایل حق استفاده از پتنت هایش را نیز به گوگل واگذار کرد حالا سودای حضور قدرتمند در بازار اسمارت فون ها را در سر دارد.

بر اساس گزارش منابع آگاه در این حوزه مسئولان  HTC برنامه ریزی های گسترده ای برای سال های آتی دارند اما در سال ۲۰۱۸ تعداد محدودی اسمارت فون را به بازار عرضه خواهند کرد.

بر این اساس بخش های تحقیق و توسعه و بازاریابی این کمپانی تمام توان خود را روی تولید و عرضه یک موبایل پرچمدار و چند میان رده متمرکز کنند.

HTC برای تقویت حضور خود در بازار پررونق میان رده ها نسخه ای ضعیف تر از U11 پلاس را طی ماه آینده و احتمالا در نمایشگاه CES عرضه خواهد کرد.HTCهمانطور که گفتیم نقشه راه این کمپانی برای سال جدید شامل یک پرچمدار جدید است که احتمالا U12 نام داشته و به نمایشگر Quad HD، چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ و دوربین دوگانه مجهز شود.

اگرچه تاریخ معرفی این اسمارت فون مشخص نیست اما ممکن است در اوایل اسفندماه و پس از رونمایی موبایل های جدید توسط کمپانی های دیگر ، HTC به این کار اقدام کند.

مسئولان HTC در حالی این برنامه را در پیش گرفته اند که در آمد این کمپانی نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افت داشته است. این آمار نشان می دهند که برتری فروش U11 نسبت به «One M9» و «HTC 10» کمک چندانی به وضعیت مالی آنها نکرده و همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارند.

با این حال مسئولان HTC متعهد شده اند که از این سرمایه هنگفت ۱.۱ میلیارد دلاری برای توانمندسازی این برند و توسعه کسب و کار واقعیت مجازی استفاده کنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟