فناوری شارژ بیسیم از فاصله 90 سانتی متری در CES 2018 رونمایی می شود

فناوری شارژ بیسیم از فاصله 90 سانتی متری در CES 2018 رونمایی می شود

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) به تازگی تأییدیه نوع جدیدی از سیستم شارژ بیسیم را صادر کرده که امکان شارژ گجت ها از فاصله ۹۰ سانتی متری را فراهم می آورد.

این مجوز برای فناوری شارژ بیسیم از راه دور «WattUp» صادر شده. تکنولوژی مذکور توسط شرکت «Energous» توسعه یافته و می تواند برای موبایل ها، تبلت ها، ساعت های هوشمند، دستگاه های ردیاب سلامتی، هدفون های بیسیم، بلندگوهای هوشمند و سایر گجت ها به کار رود.

فناوری WattUp امکان شارژ چند گجت به طور همزمان را فراهم می کند

به گفته مسئولان کمپانی یاد شده این فناوری علاوه بر شارژ از راه دور می تواند برای شارژ نزدیک تماسی (مشابه آنچه در شارژرهای Qi وجود دارد) نیز به کار رود. همچنین می تواند در هر لحظه به طور همزمان چندین دستگاه را نیز شارژ نماید. همچنین این فناوری به گونه ای طراحی شده که حتی اگر سازندگان فرستنده شارژ یا دستگاه گیرنده متفاوت باشند نیز امکان سازگاری آنها با هم وجود داشته باشد.

با استفاده از این فناوری حتی اگر موبایلتان در جیبتان یا ساعت هوشمندتان بر دستتان باشد و بین اتاق های مختلف (که دستگاه شارژر در آنها قرار دارد) حرکت کنید، باز هم شارژ ادامه پیدا می کند، البته به شرطی که از محدوده ۹۰ سانتی متری دستگاه خارج نشوید.

Energous قصد دارد در نمایشگاه CES که از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در لاس وگاس برگزار می شود از شارژر جدید خود رونمایی کند.

پیش از این «مارتی کوپر» از اعضای هیئت مدیره این شرکت در مورد فناوری شارژ بیسیم گفته بود که همراه داشتن همیشگی شارژر موبایل بسیار آزار دهنده است و کاربران نیز تمایلی ندارند که در تمام مدت این ابزارها را با خود داشته و موبایل هایشان را به آنها متصل نمایند. از همین رو لازم است که این وسایل در تمام مدت شارژ شوند و حالا Energous یک گام دیگر به تحقیق ایده خود و ارائه شارژ بی نیاز از سیم نزدیک تر شده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato