چین بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان را به پرواز درآورد [تماشا کنید]

بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان بالاخره پس از گذشت دوره‌ی ۸ ساله ساخت خود، در آسمان چین پرواز آزمایشی نمود.

دیروز هواپیمای AG600 با نام رمزی‌ Kunlong پرواز آزمایشی یک ساعته‌ای را در ارتفاع ۳۰۰۰ متری تجربه نمود و سپس در فرودگاه ملی جین‌وان فرودی آسان نمود.

این هواپیمای غول‌آسا به بزرگی یک بوئینگ ۷۳۷ بوده و بدنه‌ای ۳۹.۶ متری دارد. ضمن اینکه فاصله میان دو بال آن ۳۸.۸ متر است. قرار است از این هواپیما برای فعالیت‌های داخلی گوناگون استفاده گردد. از این فعالیت‌ها می‌توان به عملیات نجات ناوگان شهری، فعالیت‌های کمک رسانی، آتش نشانی و حتی اهداف نظامی-دفاعی نیز اشاره نمود.

بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان نقطه‌عطفی در صنعت هوانوردی چین به حساب می‌آید چرا که ۹۸ درصد قطعات این مدل در همین کشور تولید شده‌است.

«میاو وی» وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، درباره‌ی AG600 می‌گوید:

«این هواپیما نشان دهنده‌ی این است که صنعت هوانوردی ملی و همچنین ظرفیت‌ تحقیقات مستقل در کشور چین وارد مرحله جدیدی از پیشرفت شده است.»

قابلیت ویژه بلند شدن و نشستن در آب Kunlong، این هواپیما را به کاربردی‌ترین وسیله نقلیه‌ی آبی بدل کرده است. مهندسان چینی معتقدند هواپیمای‌ یادشده می‌تواند در دریایی پرتلاطم با ارتفاع موج ۲ متر هم فرود آید. پرواز آزمایشی در آب این وسیله‌ی نقلیه نیز قرار است در ۶ ماه آینده صورت گیرد.

در ادامه شما را به مشاهده‌ی پرواز آزمایشی بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان دعوت می‌کنیم:

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟