تیم کوک در سال 2017 درآمدی 102 میلیون دلاری از اپل داشته است

بنابر گزارش تازه خبرگزاری بلومبرگ، تیم کوک، مدیرعامل اپل طی سال مالی ۲۰۱۷ حقوقی معادل ۳.۰۶ میلیون دلار از اپل دریافت کرده و این رقم با در نظرگیری مزایای ۹.۳۳ میلیون دلاری و سهامی به ارزش ۸۹.۲ میلیون دلار که به عنوان پاداش در اختیار وی قرار گرفته است، به ۱۰۲ میلیون دلار می رسد.

این اطلاعات اخیراً در غالب گزارشی اختصاصی و پیش از برگزاری جلسه سالانه سهام داران، به صورت رسمی توسط اپل در اختیار کمیسیون مبادلات و اوراق بهادار ایالات متحده قرار گرفته است.

به نظر اعضای هیئت مدیره اپل، تیم کوک حالا باید «برای تمام سفرهای شخصی یا تجاری» از هواپیمای شخصی استفاده کند

مدیران اجرایی اپل که از جمله آنها می توان به لوسا میستری، آنجلا آرنتس، جانی سلاشی، دان ریچیو و بروس سیول اشاره کرد، همگی پاداشی بالغ بر ۳ میلیون دلار از کمپانی ساکن کوپرتینو دریافت کرده اند که در کنار حقوق اصلی و سهام پاداش، درآمد هر یک را به ۲۴.۲ میلیون دلار می رساند. آنجلا آرنتس، مدیر واحد خرده فروشی اپل به صورت خاص بیشترین درآمد را داشته و ۲۴,۲۱۶,۰۷۲ دلار دریافت کرده است.

تیم کوک

علاوه بر مشخص شدن دریافتی کارمندان، در گزارش اختصاصی اپل آمده که به نظر اعضای هیئت مدیره این کمپانی، تیم کوک حالا باید «برای تمام سفرهای شخصی یا تجاری» از هواپیمای شخصی استفاده کند.

اپل این سیاست را در سال ۲۰۱۷ به کار گرفته است و دلیل آن «حفاظت و افزایش بهره وری» با توجه به «نقش واضح» تیم کوک به عنوان مدیرعامل ذکر شده است. طی سال میلادی ۲۰۱۷، پروازهای شخصی کوک هزینه ای بالغ بر ۹۳,۱۰۹ دلار داشته اند و اپل نیز ۲۲۴,۲۱۶ دلار دیگر صرف حفاظت از وی در این پروازها کرده است.

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟