گمانه زنی ها در مورد نام اندروید P آغاز شده است

گمانه زنی ها در مورد نام اندروید P آغاز شده است

هیروشی لاکهایمر، معاون ارشد پلتفرم و اکوسیستم های گوگل در صحبت های اخیر خود به نام احتمالی اندروید P، نسخه بزرگ بعدی سیستم عامل گوگل اشاراتی داشته است. لاکهایمر در توییتی به شوخی اعلام کرده که بیلد بعدی اندروید ممکن است Peppermint Pocky نام داشته باشد.

به گزارش منابع خبری، به نظر می رسد که لاکهایمر این اسم را در واکنش به پیشنهاد یکی از یوتوبرهای معروف به اسم MKBHD که نام اندروید بعدی را Peppermint پیش بینی کرده بود به زبان آورده است.

گفتنی است که آقای لاکهایمر ید طولایی در فاش کردن اسم نسخه های جدید اندروید دارد. وی تا پیش از این چندین مرتبه نام اندرویدهای جدید را فاش کرده که بعضی از آن ها درست از آب درآمده و بعضی از آن ها گمراه کننده بوده اند. با توجه به این که فاش سازی های لاکهایمر هر سال بین درست و غلط در حال چرخش هستند، به نظر می رسد که وی امسال در مورد عنوان اندروید P شوخی کرده باشد.

مطابق گزارشات اخیر، کدهای منبع Android Open Source Project یا همان اندروید P به عنوان نسخه ۹.۰ اندروید منتشر خواهد شد. همچنین شایان ذکر است که گوگل پیش از انتشار نسخه پایدار اندروید اوریو، کار توسعه اندروید P را آغاز کرده است هر چند که اطلاعات زیادی در مورد این نسخه در دسترس نیست.

تا این لحظه اطلاعات بسیار محدودی در مورد اندروید P منتشر شده که بعضی از آن ها به تقویت قابلیت های بنیادین این سیستم عامل برای هماهنگی بهتر با Android Things و تعامل بهتر با Android Go برای اجرای بهتر سیستم عامل در دیوایس های اقتصادی با سخت افزار ضعیف اشاره دارند.

با توجه به این که دو آپدیت بزرگ اخیر اندروید پیش از انتشار رسمی، به شکل پیش نمایش توسعه دهندگان به دست کاربران رسیدند، پیش بینی می شود که اندروید P نیز با همین رویه به مرحله انتشار برسد.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato