سود چند برابری اپل از فروش هر موبایل نسبت به سامسونگ

سود چند برابری اپل از فروش هر موبایل نسبت به سامسونگ

موسسه «Counterpoint» اخیرا نتایج تحقیقات خود درباره سهم کمپانی های مختلف از بازار موبایل و سود عملیاتی آنها را منتشر کرده که حاکی از تغییرات جالبی در این بازار است.

بر اساس این تحقیقات یکی از دلایل اینکه اپل سهم سود عملیاتی بیشتری را نسبت به سامسونگ در اختیار دارد، به سیاست متفاوت قیمت گذاری محصولات برمی گردد.

در حال حاضر اپل ۵۹.۸ درصد از سود عملیاتی بازار جهانی اسمارت فون ها را در اختیار دارد که نسبت به سال گذشته ۲۶.۱ درصد کاهش یافته است.

سامسونگ و هواوی نیز به ترتیب ۲۵.۹ و ۴.۹ درصد از کل سود عملیاتی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

نکته جالب اینجاست که موبایل های اندرویدی از نیمه اول سال ۲۰۱۷ حدود ۸۵ درصد از بازار را تشکیل داده اند اما سود حاصل از آنها از این درصد کمتر بوده است.

همانطور که بالاتر اشاره شد دلیل این اختلاف به میزان سودی برمی گردد که هر شرکت از فروش محصولات خود به دست می آورد.سهم کمپانی های مختلف از بازار موبایلبرای مثال در نیمه سوم سال ۲۰۱۷ از فروش هر آیفون ۱۵۱ دلار سود عاید اپل شده در حالی که این میزان برای کمپانی کره ای تنها ۳۱ دلار بوده است.

با این حال سامسونگ در بین کمپانی های تولید کننده موبایل های اندرویدی از بیشترین حاشیه سود برخوردار بوده است.

برای مثال حاشیه سود فروش هر محصول برای هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی به ترتیب ۱۵، ۱۳،۱۴ و ۲ دلار بوده است.

این کمپانی های چینی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به سود عملیاتی ۱.۵ میلیارد دلاری دست یافته اند، با این حال سهم اوپو و ویوو به ترتیب ۰.۲ و ۰.۶ درصد از از بازار کاهش پیدا کرده است.

تولیدکنندگان چینی علی رغم عرضه محصولات با قیمت های کمتر در حال گسترش سهم خود از بازار هستند و این مساله می تواند به تغییری کلی در بازار موبایل های هوشمند منجر شود.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato