ایده های کمتر دیده شده «لابراتوار سی» سامسونگ در 2018 CES چه هستند؟

شکی وجود ندارد که سامسونگ یکی از نوآور ترین کمپانی های جهان است. گواه این گفته محصولات انقلابی و پتنت های ثبت شده متعدد این شرکت است. البته ممکن است بسیاری از ایده های آنها چندان به چشم نیاید؛ زیرا بسیاری از این موارد در آزمایشگاه ویژه این کمپانی کره ای به نام «C-Lab» (به معنای لابراتوار خلاق) ظهور می کنند. حالا این کمپانی قصد دارد برخی از این ایده ها را در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۸ به نمایش بگذارد تا شاید بتواند برای تولید برخی از آنها سرمایه گذاران یا شرکایی بیابد.

برخی از ایده های لابراتوار سی عجیب و البته برخی دیگر چشمگیر هستند و پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به کالاهای تجاری دارند. یکی از پروژه های جالبی که سامسونگ در نمایشگاه CES پیش رو قصد ارائه آن را دارد، «Relumino» نام دارد. این دستگاه بر اساس هدست واقعیت مجازی Gear VR کار می کند.

رِلومینو به افراد کم بینا یا دارای نقص های دید تونلی یا از دست دادن بینایی در مرکز دید، کمک می کند که تا حدودی وضعیت بینایی خود را بهبود بخشند. تیم پشت این پروژه امید دارند دستگاهی که در نهایت طراحی می شود، به اندازه ای کوچک باشد که در هنگام قرار گرفتن روی صورت چندان ظاهر ناخوشایندی نداشته باشد.

پروژه دیگری که قرار است توسط سامسونگ در CES به نمایش در آید، «S-Ray» است. این ایده به فرستادن صداها به کاربر خاص، بدون تماس مستقیم فیزیکی گجت هایی از جمله هدفون تمرکز دارد. در واقع به جای اینکه یک کاربر هدفون را در گوش خود بگذارد و از شنیدن صدای محیط اطراف تا حدودی محروم شود، می تواند از اسپیکرهای ویژه ای که بر اساس این ایده لابراتوار سی طراحی شده استفاده کند و بدین ترتیب تنها او باشد که صداهای بلندگو را می شنود.

این ایده در هنگام ورزش کردن یا در محیط های عمومی می تواند کاربردی باشد. همچنین می توان از آن در نمایشگاه ها استفاده کرد تا بدین ترتیب مثلاً برای کاربرانی که در حال تماشای یک تابلوی خاص هستند، صدای جداگانه ای پخش شود.

ایده دیگر «GoBreath» نام دارد. این پروژه قصد دارد دنیای پزشکی را به یک گجت قابل حمل، اپلیکیشن و یا خدمات مبتی بر فضای ابری بیاورد. این ایده لابراتوار سی قصد دارد به افراد بیمار کمک کند که در سریع ترین زمان ممکن سلامتی خود را باز یابند.

این ایده به طور ویژه بر تنفس کاربر تمرکز دارد. حجم ریه های انسان ها با یکدیگر فرق دارد و در واقع مشابه بادکنک هایی هستند که به میزان متفاوتی باد شده اند. این حجم در زمان بیهوشی بیمار به میزان زیادی تغییر می کند.

اگر بیماری که بیهوشی را تجربه کرده، تمرینات مناسبی را انجام ندهد، نمی تواند حجم ریه هایش را به میزان مطلوب سابق باز گرداند. این مسئله ممکن است به تحلیل رفتن ریه و حتی ابتلا به ذات الریه منجر شود. ایده سامسونگ کمک می کند که این مشکلات مرتفع شوند.

مجموعه فناوری های مذکور به کاربر روش درست تنفسی را که دقیقاً برای او شخصی سازی شده، در سه مرحله آموزش می دهند. همچنین این سیستم اطلاعات بیمار را به پزشکان می فرستد تا وضعیت او را بررسی نمایند.

نمایشگاه CES از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود. این رویداد برای بسیاری از شرکت ها فرصتی است که ایده های خود را با یافتن سرمایه گذار یا شرکا به مرحله اجرایی برسانند. در این بین سامسونگ نیز انتظار دارد به برخی از پروژه های لابراتوار سی جان تازه ای ببخشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟