نتفلیکس با شانس 40 درصدی، در صدر لیست خریدهای آتی اپل

نتفلیکس با شانس 40 درصدی، در صدر لیست خریدهای آتی اپل

بر اساس جدیدترین تحلیل های موسسه تحلیلگر بازار «Citi» به احتمال ۴۰ درصد اپل کمپانی نتفلیکس که به استریم ویدیوها می پردازد را خواهد خرید.

قانون اصلاحات مالیاتی آمریکا موجب صرفه جویی قابل ملاحظه اپل می شود و فرصت خرید نتفلیکس را فراهم می آورد

بنا بر قانون اصلاحات مالیاتی جدیدی که در دی ماه سال جاری توسط ترامپ به امضا رسید نرخ مالیات شرکت ها از ابتدای سال ۲۰۱۸ از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد کاهش می یابد. بدین ترتیب انتظار می رود که اپل به میزان ۲۲۰ میلیارد دلار از این کاهش مالیات سود ببرد. در نتیجه این کمپانی می تواند از مبلغ صرفه جویی شده در راستای قانون مالیاتی اخیر، برای خرید شرکت های دیگر بهره ببرد. البته اپل برای خرید نتفلیکس تنها به یک سوم این مبلغ نیاز دارد.

احتمال خرید نتفلیکس توسط اپل
احتمال خرید نتفلیکس توسط اپل ۴۰ درصد است. در حالی که احتمال خرید کمپانی دیسنی حدود ۲۰ درصد (در برخی تحلیل ها تا ۳۰ درصد) به نظر می رسد. از سوی دیگر احتمال خرید سه کمپانی بازی سازی الکترونیک آرتز، تِیک تو و اکتیویژن تنها ۱۰ درصد است. در صورت خرید نتفلیکس پیش بینی می شود ارزش سهام اپل به میزان ۶ درصد تحت تأثیر قرار گیرد؛ در حالی که خرید دیسنی احتمالاً تأثیری ۲۰ درصدی بر سهام اپل خواهد گذاشت.

اپل در حال حاضر به میزان ۲۵۲ میلیارد دلار دارایی نقد در اختیار دارد که البته بیشتر آن در خارج از آمریکا قرار دارد و این کمپانی نمی تواند آنها را به داخل کشور منتقل کند. پیش از این بزرگترین خریدی که اپل انجام داده بود به تصاحب کمپانی بیتز بر می گشت که مبلغ آن تنها ۳ میلیارد دلار بود که بسیار کمتر از میزانی است که برای در اختیار گرفتن نتفلیکس نیاز خواهد بود.

بر اساس تحلیل های موسسه Citi کمپانی ساکن کوپرتینو برای تصاحب نتفلیکس به رقمی بیش از ۳۴ برابر این مقدار یعنی معادل ۱۰۴ میلیارد دلار نیاز دارد. حالا سوالی که مطرح می شود این است که آیا در نهایت اپل نتفلیکس را خواهد خرید؟

برای یافتن نزدیکترین پاسخ این سوال باید برخی موارد دیگر را نیز مد نظر قرار داد؛ کوپرتینویی ها در حال حاضر برای اپل تی وی محتوای ویژه تولید می کنند. البته به نظر می رسد تصاحب نتفلیکس توسط این شرکت در نهایت موجب شود کاربران بیشتری جذب این سرویس هزینه دار شوند و سود آن به جیب اپل سرازیر شود.

ولی از دید برخی از سهام داران ممکن است این تصاحب موجب کاهش رشد ارزش سهام اپل در کوتاه مدت شود و در نهایت اپل کمی از بدل شدن به اولین شرکت با ارزش ۱۰۰۰ میلیارد دلار دورتر شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato