ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یکپارچه سازی الکسا و کورتانا
تکنولوژی

یکپارچگی کورتانا و الکسا باز هم به تعویق افتاد

در شهریور ماه از تصمیم مایکروسافت و آمازون برای ترکیب دو دستیار صوتی توسعه داده شده توسط آنها، کورتانا و الکسا گفتیم. با یکپارچه شدن این دو دستیار کاربران دستگاه های مبتنی بر الکسا می ...

علی باقرزاده
نوشته شده توسط علی باقرزاده | ۱۴ دی ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰

در شهریور ماه از تصمیم مایکروسافت و آمازون برای ترکیب دو دستیار صوتی توسعه داده شده توسط آنها، کورتانا و الکسا گفتیم. با یکپارچه شدن این دو دستیار کاربران دستگاه های مبتنی بر الکسا می توانند از دستیار کورتانا استفاده کنند یا حتی بر عکس. ولی هنوز بعد از ماه ها که از اعلام این همکاری گذشته، این دو دستیار هنوز در کار کردن با هم مشکل دارند.

پیش از این دو کمپانی یاد شده وعده داده بودند که یکپارچه سازی دو دستیار هوشمند تا انتهای سال 2017 محقق خواهد شد. «برَد سَمز» از سایت «Thurrott» بدین منظور با دو کمپانی تماس گرفته ولی پاسخ دقیقی در مورد این پروژه از سوی این شرکت ها دریافت نکرده است.

سخنگوی مایکروسافت تنها اعلام کرده که به زودی اطلاعات جدیدی در این خصوص را منتشر خواهند کرد. در حالی که مسئولان آمازون تنها پاسخ داده اند: «ما در حال کار روی آن هستیم و به زودی آن را عرضه خواهیم کرد».
در صورتی که این یکپارچه سازی از سوی دو کمپانی انجام شود، بسیاری از کاربران هر دو شرکت از آن سود خواهد برد. به عنوان نمونه کاربران الکسای آمازون می توانند به نرم افزارهای آفیس دسترسی داشته باشند.

یکپارچه سازی الکسا و کورتانا

یادآوری می کنیم که نحوه اجرای دو دستیار کورتانا و الکسا نیز که پیش از این تشریح شده بود، تا حدودی پیچیده به نظر می رسید. به عنوان نمونه باید بگویید «الکسا، کورتانا را باز کن» تا دستیار دیجیتالی مایکروسافت به اجرا درآید یا به طور مشابه با گفتن «هِی کورتانا، الکسا را باز کن» دستیار هوشمند آمازون فعال خواهد شد.

به نظر می رسد هر دو شرکت از حضور سایر کمپانی های مطرح در این زمینه به خصوص گوگل نگران هستند. همچنین نگرانی دیگر آنها اپل است که پس از عرضه هوم پاد به بازار، به یک رقیب جدی برای سایر رقیبان بدل خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی