موبایل گلکسی X سامسونگ، از قابلیتی شبیه به 3D Touch اپل بهره می برد

موبایل گلکسی X سامسونگ، از قابلیتی شبیه به 3D Touch اپل بهره می برد

اگر سامسونگ بتواند توسعه موبایل بسیار مورد انتظار Galaxy X را بالاخره به پایان برساند، این دیوایس تاشو احتمالاً از قابلیت هایی بهره مند خواهد بود که تا به حال در محصولات سامسونگ مشاهده نشده اند. یکی از این قابلیت ها، همان چیزی است که پیشتر در دیوایس های رقیب با نام ۳D Touch و Force Touch مورد استفاده قرار گرفته.

البته سامسونگ پیشتر تکنولوژی حساسیت به فشار را در دو موبایل گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس به کار گرفته است، اما این تکنولوژی صرفاً در محدوده دکمه مجازی هوم کارایی دارد. سال گذشته کره ای ها پتنتی را به ثبت رساندند که تکنولوژی مشابهی به ۳D Touch اپل و Force Touch هوآوی را توصیف می کند، اما با این تفاوت که روی نمایشگر انعطاف پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

افزودن سنسورهای حساس به فشار زیر نمایشگرهای تخت به هیچ وجه کار آسانی نیست و طبیعتاً تعبیه همین تکنولوژی در نمایشگرهای تاشو و انعطاف پذیر دشوارتر خواهد بود. اما گفتنی است که گلکسی X شاید نخستین اسمارت فون مجهز به نمایشگر حساس به فشار نباشد؛ خصوصاً با در نظرگیری این موضوع که تا عرضه گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس زمان زیادی باقی نمانده است.

در هر صورت، هنوز صحت این اطلاعات به صورت رسمی تایید نشده و نمی دانیم که قابلیت حساسیت به فشار به طور قطع در گلکسی X وجود خواهد داشت یا خیر؛ اما گفته می شود که این موبایل طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی می شود و بنابراین، احتمالاً لازم نیست زمان زیادی منتظر باقی بمانیم.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato