تعداد کاربران همزمان استیم از ۱۸.۵ میلیون نفر عبور کرد

تعداد کاربران همزمان استیم از ۱۸.۵ میلیون نفر عبور کرد

تقریباً همه فعالین صنعت بازی سازی می دانند که شبکه استیم جان دوباره ای به پلتفرم پی سی بخشیده است. پیش از این در ماه گذشته، این پلتفرم مجازی موفق به عبور از ۱۷ میلیون کاربر همزمان شده بود و حال این رکورد در حال حاضر از ۱۸.۵ میلیون نفر نیز عبور کرده است.

تعداد کاربرانی که به طور همزمان به صورت آنلاین در حساب کاربری استیم خود حضور دارند، در زمانی مشابه در سال گذشته میلادی، به رقم ۱۴ میلیون نفر می رسید و حال این رقم در اولین ماه سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۸.۵ میلیون نفر، افزایش یافته و این افزایش، حاکی از افزایش روزافزون محبوبیت این پلتفرم دارد.

استیم

در ادامه نگاهی نگاهی به روند صعودی افزایش کاربران این پلتفرم طی چند سال اخیر خواهیم داشت:

  • ژانویه ۲۰۱۲: ۵ میلیون کاربر همزمان
  • ژانویه ۲۰۱۳: ۶.۶ میلیون کاربر همزمان
  • دسامبر ۲۰۱۳: ۷ میلیون کاربر همزمان
  • جون ۲۰۱۴: ۸ میلیون کاربر همزمان
  • مارس ۲۰۱۵: ۹ میلیون کاربر همزمان
  • نوامبر ۲۰۱۵: ۱۳.۴ میلیون کاربر همزمان
  • ژانویه ۲۰۱۷: ۱۴ میلیون کاربر همزمان
  • ژانویه ۲۰۱۸: ۱۸ میلیون کاربر همزمان

جالب است بدانید که تعداد کاربرهای همزمان آنلاین این شبکه در زانویه سال ۲۰۱۲، تنها به ۵ میلیون کاربر همزمان می رسید و حال این مقدار در طول ۶ سال، بیش از ۳ برابر افزایش پیدا کرده است. رشد تعداد کاربران استیم و بزرگ تر شدن بازار بازی های پی سی، باعث شده تا بسیاری از سازندگانی که پیش از این علاقه ای به نشر بازی روی این پلتفرم نداشته یا عناوین خود را با تاخیر روی پی سی عرضه می کردند، حساب ویژه ای روی بازار این پلتفرم باز کنند.

خرید بازی های دیجیتالی در سال های اخیر، چه روی پی سی و چه شبکه های مربوط به کنسول های خانگی، در طی سال های اخیر، افزایش چشم گیری داشته است.

افزایش سرعت اینترنت در سرتاسر جهان باعث شده تا کابران، امکان دانلود بازی های مورد علاقه خود را پیدا کرده و در هزینه و زمان خود، صرفه جویی کنند.

پیش از این نیز اخباری از رکورد شکنی بازی PUBG با رسیدن به ۳ میلیون کاربر همزمان روی این شبکه در فضای مجازی منتشر شده بود. نظر شما در مورد دلایل موفقیت استیم چیست؟ آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato