دستکش هوشمند NeoMano برای کمک به بیماران دچار ضایعات نخاعی معرفی شد

طبق اعلام شرکت Neofect که در زمینه فناوری های کمکی و حمایتی فعالیت می کند، بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی با سه چالش اصلی مواجه هستند: باز کردن و بستن در، مسواک زدن، و برداشتن اشیاء ساده مانند لیوان آب از روی میز.

حال این شرکت برای افرادی که باید مدت زیادی از عمر خود را روی ویلچر بگذرانند و دست هایشان به خوبی کار نمی کند، نوعی دسکتش رباتیک را توسعه داده که کف دست و انگشت های اشاره و میانی را در بر می گیرد. این دستکش NeoMano نام دارد که در زبان لاتین/اسپانیولی می توان آن را «دست جدید» معنا کرد. دستکش مورد بحث به یک پَد لاستیکی متصل می شود که از طریق آرنج یا بازو فعال شده و می تواند عملیات گرفتن و رها کردن را شبیه سازی کند.

مکانیسم عملکرد NeoMano بسیار ساده است: دو سیم به درون انگشت ها رفته اند و فعال کردن آنها باعث جمع شدن دستکش می شود تا فرد بتواند اشیائی به وزن حداکثر ۱ کیلوگرم را در دست بگیرد.

شرکت نئوفکت می گوید وزن سبک دستکش امکان استفاده روزمره آن را بدون خستگی فراهم می سازد. این کمپانی که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شده، پیش از این دستکش هوشمند Rapael را نیز برای ارتقاء هماهنگی بین دست و چشم در فرایند توانبخشی پس از سکته معرفی کرده بود. طبق اظهارات سخنگوی این شرکت در لاس وگاس، نمونه نهایی NeoMano ظاهر بهتری از نمونه اولیه خواهد داشت، ضمن اینکه می توان با فرمان صوتی یا حرکت سر نیز آن را فعال کرد.

دستکش هوشمند NeoMano در سال جاری میلادی با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار روی وب سایت تأمین سرمایه جمعی «کیک استارتر» قرار خواهد گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟