معرفی پلتفرم DRVLINE؛ راهکار ماژولار سامسونگ برای اتوموبیل های خودران

معرفی پلتفرم DRVLINE؛ راهکار ماژولار سامسونگ برای اتوموبیل های خودران

همزمان با نمایشگاه CES کمپانی سامسونگ از پلتفرم اختصاصی DRVLINE برای اتوموبیل های خودران پرده برداشت. راهکاری که کره ای ها قصد دارند به کمک آن بالاترین سطح هوشمندی (سطح ۵) را برای خودروها فراهم سازند.

مقامات سامسونگ می گویند که در طراحی این پلتفرم برای نخستین بار ماژولار بودن و تطبیق پذیری آسان به عنوان اولویت های اول مورد توجه قرار گرفته اند تا از این طریق استفاده از آن در انواع خودروها و با بهره مندی از سخت افزارهای مختلف به راحتی هر چه تمام تر میسر شود.

همان طور که در خلال کنفرانس اختصاصی سامسونگ در لاس وگاس مطرح شد، کمپانی های اتوموبیل سازی و حتی کاربران معمولی ناچار هستند پکیج کامل نرم افزار و سخت افزار هوشمند ساز را از یک توسعه دهنده پلتفرم هوشمند خریداری نماید. این یعنی خریدار ناچار است تمام محاسن و معایب آن پلتفرم را نیز یکجا بپذیرید، ضمن این که اختیار چندانی نیز برای دستکاری و اختصاصی سازی آن نیز نخواهد داشت.

پلتفرم DRVLINE سامسونگ

برای رفع این مشکل سامسونگ پلتفرم DRVLINE را طوری طراحی کرده که خودروسازان می توانند به راحتی آن را با دیگر تکنولوژی های مرتبط از سایر کمپانی ها همگام کنند و خودروی بدون راننده مورد نظرشان را با ویژگی های اختصاصی عرضه نمایند. این قابلیت فقط محصور به نرم افزار نبوده و کمپانی ها در زمینه استفاده از یک سخت افزار خاص و سازنده آن نیز کاملاً مختار خواهند بود.

البته نباید از نظر دور داشت که کمپانی بزرگ سامسونگ به واسطه در اختیار داشتن زیر مجموعه های متعدد، ارائه دهنده طیف وسیعی از همین ابزارهای مورد نیاز برای هوشمند سازی خودروها است. بنابراین استفاده کنندگان از پلتفرم DRVLINE گرچه انتخاب های بیشتری در اختیار دارند، اما به طور حتم محصولات کمپانی کره ای در بالای فهرست انتخاب های آنها قرار خواهند گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato