رونمایی کداک از پول دیجیتالی KodakCoin و طرح های استخراج بیت کوین

شرکت کداک (Kodak) در جریان نمایشگاه CES امسال یک دستگاه بیت کوین ماینر را در غرفه خود به نمایش گذاشت که نام KashMiner روی آن نقش بسته و به عنوان «ماینر قدرتمند بیت کوین» معرفی شده است.

به گفته شرکت طرف قرارداد کداک در حوزه ارزهای دیجیتالی، علاقه مندان می توانند با پرداخت ۳۴۰۰ دلار پیش پرداخت، قراردادی دو ساله را منعقد سازند و در هر ماه معادل ۳۷۵ دلار بیت کوین استخراج کنند. مشارکت بدین صورت است که کداک نیمی از ۹۰۰۰ دلار درآمد این بازه ۲۴ ماهه را برای خودش بر می دارد. طبق قرارداد «کداک بیت کوین هَش پاور» درآمد روزانه افراد به ۲۵ دلار خواهد رسید.

دستگاه استخراج بیت کوین زمانی در غرفه کداک پدیدار شد که این شرکت آمریکایی از عرضه ارز دیجیتالی خود به نام KodakCoin در سال جاری میلادی خبر داد. این ارز بر اساس فناوری بلاکچین طراحی شده و با هدف حفظ حقوق مالکیت معنوی عکاسان عرضه می شود. ارز دیجیتالی «عکس-محور» این شرکت با همکاری شرکت Wenn Digital به جریان افتاده و پلتفرم حقوق مالکیت معنوی آنها نیز KodakOne نام دارد. جالب است که با اعلام رسمی این خبر، ارزش سهام کداک با خیزش قابل توجه ۱۱۷ درصدی مواجه شده و اکنون به ۶.۸۰ دلار رسیده است.

خبر معرفی پلتفرم بلاکچین و پول مجازی برای حوزه عکاسی اگرچه هیجان انگیز به نظر می رسد، اما مشخص نیست که چرا جامعه عکاسان و هنرمندان به چنین پلتفرمی نیاز دارند و چه مزیتی را نسبت به شبکه های اجتماعی کنونی به دست خواهند آورد. با این حال بازار ارزهای دیجیتال داغ است و کداک هم بخت خود را در این حوزه می آزماید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟