ویوو اولین موبایل با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را ساخته است [تماشا کنید]

ویوو اولین موبایل با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را ساخته است [تماشا کنید]

کمپانی چینی ویوو که از مدت ها پیش مشغول توسعه حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر بوده، قرار است به زودی از موبایلی بهره مند از این فناوری رونمایی کند و در این راستا ویدیویی را نیز منتشر نموده. در این صورت این کمپانی اولین شرکتی خواهد بود که توانسته چنین موبایلی را به بازار عرضه نماید.

تلفن هوشمندی که در این ویدیو نمایش داده می شود، از نمایشگر بدون حاشیه OLED بهره می برد. البته در ویدیو اشاره می شود که این موبایل یک نمونه اولیه است.

در حدود یک ماه پیش کمپانی سیناپتیکس از حسگر «Clear ID FS9500» رونمایی کرده بود و اعلام نموده بود در آینده ۵ شرکت سازنده موبایل از فناوری حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر این شرکت در تلفن های هوشمندشان استفاده خواهند کرد و حالا ویوو در این زمینه پیش قدم شده است.

ویوو همچنین نحوه کارکرد حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را تشریح کرده. هنگامی که نیاز به اسکن اثر انگشت کاربر کاربر باشد، نمایشگر روشن می شود و یک علامت ویژه از کاربر درخواست می کند که انگشت خود را برای آنلاک کردن موبایل، دسترسی به محتوای محافظت شده و یا هر گونه پرداخت موبایلی که نیاز به هویت سنجی بیومتریک دارد، روی صفحه قرار دهد.

حالا تنها مواردی که ویوو باید اعلام کند، نام این تلفن هوشمند، اطلاعات فنی و قیمت آن است. انتظار می رود موبایل مذکور در نمایشگاه CES پیش رو در کنفرانس ویوو معرفی شود و در اوایل سال جاری میلادی به بازار عرضه گردد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato