هدست واقعیت افزوده Realmax نوید حل مشکل زاویه دید محدود هولولنز را می دهد

هنگامی که مایکروسافت هدست واقعیت افزوده هولولنز را معرفی کرد، یکی از محدودیت های آن، زاویه دید محدود ۳۵ درجه ای بود. حالا هدست «Realmax» که به تازگی در رویداد CES نمایش داده شده، نوید رفع این مشکل با زاویه دید ۱۰۰ درجه ای را می دهد.

بر اساس آزمایشی که بازدیدکنندگان از تجربه هدست این کمپانی هنگ کنگی مطرح کرده اند، هدست مذکور در مراحل بسیار ابتدایی به سر می برد. Realmax برای آزمایش آن چندین دمو از جمله یک نمای ماهواره مجازی در نقشه ای سه بعدی از زمین را به نمایش گذاشته که به ادعای خبر نگاران بسیار ابتدایی بوده و نشان می دهد این کمپانی تا ارائه محصول نهایی ماه ها فاصله دارد.

این هدست به لطف همکاری سازنده با فراهم کننده فناوری Leap Motin امکان تشخیص حرکات دست را دارد

همچنین به نظر می رسد قطعات این هدست از ترکیب بسیار نامرتبی از قطعات ساخته شده که البته برای یک نسخه اولیه، این مسئله طبیعی است. البته به عقیده خبرنگاران زاویه دید آن فوق العاده است و ظاهراً این کمپانی توانسته به خوبی به مشکل زاویه دید معمول در این هدست ها غلبه کند. البته هنوز از قابلیت تشخیص عمق مشابه با هولولنز بی بهره است. همچنین به لطف همکاری این استارتاپ با فراهم کننده فناوری Leap Motin امکان تشخیص حرکات دست فراهم شده است.

هدست واقعیت افزوده هولولنز مایکروسافت

به گفته مسئولان این کمپانی، زاویه دید عریض آن به لطف فناوری های اپتیکی اختصاصی آنها فراهم شده. یادآوری می کنیم که پیش از این مایکروسافت نیز پتنتی را ثبت کرده بود که از به کار گیری روش هایی برای دو برابر کردن زاویه دید هولولنز به میزان دو برابر خبر می داد.

در حالی که انتظار می رود مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ از نسخه دوم هولولنز خود رو نمایی کند، ولی Realmax قصد دارد نسخه ای از این هدست را برای توسعه دهندگان در سه ماهه سوم سال جاری میلادی با قیمت ۱۵۰۰ دلار روانه بازار نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟