اپل به اشتباه نسخه های قدیمی iOS را در دسترس کاربران قرار داد

اپل به اشتباه نسخه های قدیمی iOS را در دسترس کاربران قرار داد

در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی ماه) اپل برای مدت کوتاهی نسخه های قدیمی تر iOS را در دسترس کاربران قرار داد. این اتفاق در حالی افتاد که به طور معمول هنگامی که آیفون آپدیت می شود، دیگر نسخه های قدیمی به کاربر نمایش داده نمی شود.

معمولاً وقتی که آیفون آپدیت می شود، نسخه های قدیمی تر iOS در سرورهای این کمپانی علامت دار می شوند تا کاربران دیگر قادر به دانگرید به نسخه های قدیمی تر نباشند. ولی این بار به نظر می رسد، یک خطا در سرورها موجب شده کاربران بتوانند از نسخه ۱۱ به نسخه های پایین تر دانگرید کنند.

مکل سرورهای ios که موجب دانگرید به نسخه های قدیمی تر شده.
در پی مشکل پیش آمده برای سرورهای iOS برخی از کاربران حتی موفق به نصب نسخه بسیار قدیمی ۶.۱.۳ این سیستم عامل روی آیفون خود شده اند.

بر اساس گزارش هایی که برخی از کاربران در فروم Redit اعلام کرده اند، امکان نصب iOS 10 و حتی ۹ نیز فراهم شده. حتی برخی دیگر موفق به نصب نسخه ۶.۱.۳ این سیستم عامل شده اند.

پیش از این اپل بازگشت از نسخه ۱۱ سیستم عامل iOS به نسخه های قدیمی تر، از جمله ۱۰ را نا ممکن کرده بود.

در حال حاضر مشکل امکان دسترسی به نسخه های قدیمی تر روی سرورهای اپل حل شده و دیگر امکان دانگرید به نسخه های قدیمی تر وجود ندارد.

از آنجایی که برخی از کاربران از کاهش عمدی سرعت آیفون ها در iOS 11 ناراضی بودند، این امکان (حداقل به صورت موقت) موجب خوشحالی آنها شده بود.

علاوه بر مشکل کاهش سرعت آیفون ها به علت جلوگیری از مشکلات پیش آمده ناشی از باتری های قدیمی، پیش از این در دیجیاتو اشاره کرده بودیم که اپل اخیرا آپدیت ۱۱.۲.۲ iOS را برای مقابله با مشکلاتی ناشی از آسیب پذیری های Meltdown و Spectre منتشر کرده. ولی متأسفانه نصب این آپدیت روی آی دیوایس ها موجب کندی و کاهش سرعت کلی آن ها شده بود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato