احتمال وجود تخت پادشاهی فرعون در سالن مخفی هرم بزرگ جیزه

احتمال وجود تخت پادشاهی فرعون در سالن مخفی هرم بزرگ جیزه

چندی قبل در دیجیاتو گفتیم که دانشمندان با استفاده از امواج کیهانی موفق شده بودند یک فضای خالی بزرگ و غیر قابل دسترس را درون هرم جیزه یا همان هرم خوفو شناسایی کنند که خبر از حضور یک تالار مخفی می داد. در آن زمان کاربرد این حفره که اندازه ای در حد یک زمین فوتبال دارد، در هاله ای از ابهام قرار داشت. حالا دانشمندان احتمال می دهند داخل این حفره تختی آهنین فرعون قرار داشته باشد.

«جولیو مگلی» (Giulio Magli)، باستان شناس حوزه نجوم از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا در این باره گفته با توجه به متونی که در اهرام کشف شده، نحوه اجرای مراسم تشییع از دست رفتگان در دوران مصر باستان مشخص شده است.

او این مراسم را بدین ترتیب تشریح کرده:

در این متون گفته شده که قبل از اینکه فرعون [در مسیر سفر خود] به ستاره های شمالی برسد، باید از «دروازه های آسمان» گذر کند و در این حین روی تخت پادشاهی آهنین خود بنشیند.

هرم جیزه

پیش از این یک تخت پادشاهی در هرمی کشف شده بود که از چوب هایی با روکش ورقه های طلا پوشیده شده بود. به عقیده دانشمندان اگر در هرم جیزه نیز چنین تختی در حفره وجود داشته باشد، در واقع به طور کامل از آهن ساخته نشده. احتمالاً این تخت نیز از چوب هایی تشکیل شده که توسط ورقه هایی از آهن پوشش داده شده اند که از شهاب سنگ ها به دست آمده اند.

در حال حاضر تنها راهی که برای یافتن درستی وجود تخت پادشاهی یاد شده وجود دارد انجام اکتشافات از طریق راهروی باریکی است که احتمالاً به این حفره ختم می شود. البته متاسفانه این راهرو بسیار باریکتر از آن است که یک انسان بتواند از داخل آن عبور کند. در نهایت انتظار می رود رباتی ساخته شود که بتواند از این راهرو گذر کند و به اکتشاف بپردازد.

پیشنهاد می کنیم ویدیوی پلان در مورد کشف اسرار هرم جیزه با استفاده از ذرات کیهانی را مشاهده نمایید.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato