همه چیز درباره آیفون 13
ویرجین گلکتیک یک بار دیگر فضاپیمای خود را با موفقیت آزمایش کرد

ویرجین گلکتیک یک بار دیگر فضاپیمای خود را با موفقیت آزمایش کرد

کمپانی «ویرجین گلکتیک» روز جمعه فضاپیمای «VSS Unity» را برای نخستن بار در سال ۲۰۱۸ با موفقیت آزمایش کرد تا یک گام دیگر به آغاز سفرهای توریستی نزدیکتر شود.

ریچارد برانسون، موسس ویرجین گلکتیک مدعی شد که تا اوایل اردیبهشت سال آینده با استفاده از فضاپیمای مذکور پروازهای زیرمداری با سرنشین را اجرایی خواهند کرد.

این شرکت برخلاف دیگر کمپانی های فضایی از قبیل «اسپیس اکس» و «بلو اوریجین» پروازهایش را بدون استفاده از راکت های معمولی و با کمک یک هواگرد آغاز می کند.

در این فرایند ابتدا فضاپیما از طریق یک هواگرد به نقطه ۵۰ هزار پایی از سطح زمین حمل شده و پس از جدا شدن از آن، موتور راکت وارد عمل شده و VSS Unity را از کره زمین خارج می کند.

در آزمایش مذکور فضاپیمای VSS Unity از مرکز هوافضای موهاوی (Mojave Air and Space Port) به هواگرد «وایت نایت» متصل شده و پس از رسیدن به ارتفاع ۵۰ هزار پایی از آن جدا شده است.ویرجین گلکتیکدر ادامه فضاپیما بدون استفاده از هیچ نیروی محرکه ای به سمت زمین بازگشته و با رسیدن به سرعت ۰.۹ ماخ (۱۰۸۰ کیلومتر بر ساعت) به حداکثر سرعت خود دست یافته است. مسولان این کمپانی در بیانیه ای اعلام کرده اند:

۰.۹ ماخ حداکثر سرعتی است که بدون استفاده از نیروی محرکه می توانیم به آن دست پیدا کنیم. فرود آوردن این فضاپیما مستلزم تجزیه و تحلیل و هدف گذاری پیچیده و اصلاحاتی است که آمادگی وسیله نقلیه را برای حمل مسافرین و بارها تضمین می کند.

در این فرود آزمایشی به منظور شبیه سازی تغییر در وزن سوخت راکت، ۴۵۰ لیتر آب به مرور از فضاپیما تخلیه شده است.VSS Unityاین شرکت برخلاف اسپیس اکس روی سفر به سیارات دیگر متمرکز نشده و هدف اصلی آنها انجام پروازهای توریستی در مدار نزدیک زمین است.

تاکنون ۷۰۰ مشتری از جمله هنرمندانی مانند برد پیت با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار بلیط سفر فضایی را پیش خرید کرده اند و در صورتی که آزمایشات بعدی نیز موفقیت آمیز باشد ویرجین گلکتیک به نخستین کمپانی ارائه دهنده سفرهای توریستی فضایی تبدیل خواهد شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato