با دوربین H6D شرکت Hasselblad عکس های ۴۰۰ مگاپیکسلی بگیرید

با دوربین H6D شرکت Hasselblad عکس های ۴۰۰ مگاپیکسلی بگیرید

چند سال قبل کمپانی Hasselblad دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی H5D را بر پایه تکنولوژی Multi-Shot روانه بازار کرده بود. حال برای این که منحصر به فرد بودن این برند فراموش نشود، دوربین «H6D-400c» با توانایی ثبت تصاویر ۴۰۰ مگاپیکسلی روانه بازار شده است.

فناوری Multi-Shot  کمپانی Hasselblad در عین پیچیدگی از روش ساده ای بهره می برد. دوربین در ابتدا ۴ عکس ۱۰۰ مگاپیکسلی را از صحنه مورد نظر می گیرد، به طوری که سنسور در هر عکس نسبت به عکس قبلی به اندازه یک پیسکل جا به جا می شود. سپس دو تصویر دیگر با جا به جایی نیم پیکسلی سنسور گرفته می شوند. ترکیب این شش تصویر با هم یک عکس ۴۰۰ مگاپیکسلی با رزولوشن ۱۷۴۰۰×۲۳۲۰۰ را به دست می دهد. عکس مورد نظر در فرمت TIFF نوع ۱۶ بیتی ۲.۴ گیگابایت حجم خواهد داشت.

معرفی دوربین H6D-400c ۴۰۰ مگاپیکسلی Hasselblad

پردازش چنین تصویری آنچنان دشوار است که می بایست دوربین را برای دریافت فایل نهایی آن به رایانه متصل نمایید تا بخشی از پردازش های لازم توسط پردازنده آن انجام گیرد. ضمن این که باید بدانید گرفتن شش تصویر و جا به جایی سنسور فرایندی زمانبر خواهد بود، بنابراین از چنین روشی تنها می توان برای ثبت سوژه های کاملاً بی حرکت استفاده نمود.

نسخه اصلی دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی H6D شرکت Hasselblad با قیمت ۲۷ هزار دلار در دسترس قرار دارد، اما اگر به سرتان زده تا عکس های ۴۰۰ مگاپیکسلی را در آلبوم تصاویر خود داشته باشید می بایست مبلغی معادل خرید یک خودروی سواری معمولی، یعنی ۴۷۹۹۵ دلار را برای این کار اختصاص دهید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato