کارمند اخراجی به اتهام تبعیض علیه مردان از گوگل شکایت کرد

یکی از کارمندان گوگل که چند ماه قبل به دلیل انتشار مطلبی با عنوان «تفاوت‌های بیولوژیک زن و مرد» اخراج شده بود حالا از این کمپانی شکایت کرده است.

«جیمز دیمور» یکی از مهندسان نه چندان شناخته شده گوگل بود که پس از نوشتن مطلبی 10 صفحه ای درباره تفاوت های بیولوژیک زنان و مردان و نقش آن در عدم تمایل زنان به مسائل فنی و حضور کمرنگ آنها در عرصه تکنولوژی حواشی زیادی را به راه انداخت.

در ادامه بسیاری از فعالان دفاع از حقوق از زنان و حتی همکاران دیمور، وی را به جنسیت زدگی و نگاه تبعیض آمیز متهم کردند.

جیمز دیمور
جیمز دیمور

مسئولان گوگل که ابتدا این مطلب را نظرات شخصی وی دانسته بودند پس از رسانه ای شخص محتوای آن ناچار به اخراج وی شدند. حالا این کارمند جنجالی به اتهام تبعیض علیه مردان ، سفیدپوستان و افراد محافظه کار از این غول اینترنتی شکایت کرده است.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در مصاحبه با MSNBC به این اتهام پاسخ داده است:

از این بابت متاسفم که برخی عقیده دارند ما این تصمیم را به دلایل سیاسی اتخاذ کرده است.

پیچای پیش از این تاکید کرده بود که مطلب تبعیض آمیز دیمور خط قرمزهای این کمپانی را زیر پا گذاشته و به همین دلیل به همکاری با وی خاتمه داده اند.

این مهندس اخراجی عکسی از خود را منتشر کرده که روی آن به جای google، واژه goolag نوشته شده که به gulag یا «نهاد اداره کننده اردوگاه های کار اجباری» شوروی اشاره دارد. او مدعی شده که کار کردن در گوگل برای او ارزش خاصی داشته اما فضای این کمپانی به سمتی سوق پیدا کرده که تنها عقایدی خاص در آن اجازه ابراز شدن دارند.

برخی عقیده دارند که با اخراج این کارمند، دیگر کارکنان گوگل جسارت بیان نظرات خود را نخواهند داشت چرا که ممکن است شغل‌شان را از دست بدهند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟