آیا نوکیا قصد ارائه موبایلی با دوربین 5 گانه را دارد؟

آیا نوکیا قصد ارائه موبایلی با دوربین 5 گانه را دارد؟

نوکیا ۶ سال پیش با معرفی موبایل ۸۰۸PureView با حسگر دوربین ۴۱ مگاپیکسلی سر و صدای بسیاری به پا کرد. به تازگی اطلاعاتی منتشر شده که خبر از کار روی موبایل متفاوت بهره مند از ۵ لنز می دهد. شاید این بار هم نوکیا قصد به راه انداختن سر و صدایی دیگر در حوزه دوربین تلفن های هوشمند را داشته باشد.

این شایعه که از طریق منبعی نزدیک به واحد کسب و کار تحقیق و توسعه شرکت فاکسکان منتشر شده، دوربین OZO را به یاد می اندازد؛ دوربینی که از ۸ لنز بهره می برد، البته این بار قرار است دوربین پنج گانه به موبایل های HMD Global، شرکت مالک برند نوکیا بیاید.

همچنین لازم است اشاره کنیم که این کمپانی در حال حاضر برای توسعه موبایل های آتی نوکیا همکاری نزدیکی با فاکسکان دارد. بر اساس اطلاعاتی که منبع یاد شده منتشر کرده در حال حاضر این موبایل بهره مند از ۵ لنز ساخته شده و آماده گذراندن مراحل آزمایشی است.

Screen Shot 1394-09-10 at 11.47.24-w600
دوربین OZO نوکیا که در مرداد ماه سال ۹۴ معرفی شد، به لطف تعبیه ۸ دوربین و ۸ میکروفن امکان تولید محتوای ۳۶۰ درجه ای را فراهم می کرد. بدین ترتیب امکان استفاده از این محتوا برای هدست های واقعیت مجازی فراهم می شد. البته در مهر ماه سال جاری بود که سازنده خبر داد به علت رشد کند بازار واقعیت مجازی، از توسعه و عرضه Ozo منصرف شده است.

این دوربین پنج گانه احتمالاً دیدی دایره ای را ارئه می دهد و از ۷ حفره برخوردار خواهد بود؛ ۵ حفره برای لنز ها و دو حفره برای جای گیری فلش های LED دوگانه. همچنین برخی سایت ها اشاره به ترکیب این دوربین کرده اند که بر این اساس قرار است از چینش دو دوربین در بالای قاب موبایل به همراه ۳ دوربین در پشت بهره ببرد. گفته شده موبایلی که از این دوربین بهره می برد، نسخه ۲۰۱۸ موبایل نوکیا ۸ نخواهد بود.

هنوز جزئیاتی در مورد نوع لنزها یا هدف از تولید این دوربین روی موبایل منتشر نشده ولی به نظر می رسد این دوربین بسیار قدرتمند باشد و با تمام نمونه هایی که تا به حال در تلفن های هوشمند دیگر دیده ایم متفاوت باشد. در صورتی که فاکسکان فرایندهای آزمایش این تلفن هوشمند را با موفقیت سپری کند، انتظار می رود تولید این موبایل در اواسط سال ۲۰۱۸ آغاز شود و در اوخر همین سال میلادی نیز معرفی گردد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato