منابع آگاه در زنجیره تامین اپل از توسعه آیفون با نمایشگر LCD خبر می دهند

منابع آگاه در زنجیره تامین اپل از توسعه آیفون با نمایشگر LCD خبر می دهند

اپل امسال برای نخستین بار به استفاده از پنل های OLED در موبایل های خود روی آورد با این حال شایعات بسیاری درباره توسعه آیفون های دارای نمایشگر با پنل LCD در سال ۲۰۱۸ به گوش می رسد و در آخرین مورد نشریه China Times این مساله را تائید کرده است.

بر اساس این شایعات که نخستین بار توسط «مینگ-چی کو»، تحلیلگر ارشد موسسه امنیتی «KGI» منتشر شد دو مدل از این آیفون ها به نمایشگر با پنل OLED مجهز می شوند در حالی که مدل سوم با صفحه نمایش ۶ اینچی به بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس گزارش نشریه China Times به نقل از منابع آگاه در زنجیره تامین اپل، سال آینده نیز سامسونگ تامین کننده پنل های OLED اپل خواهد بود اما نمایشگرهای با پنل LCD توسط Japan Display و با همکاری ال جی تولید می شوند.

کمپانی های General Interface Solution و TPK نیز تولید ماژول های لمسی را برای آیفون مجهز به نمایشگر LCD برعهده خواهند گرفت.آیفون

.نشریه Nikkei هم در گزارشی با تاکید بر عرضه یک مدل آیفون مجهز به نمایگر LCD در سال ۲۰۱۸ از آلومینیومی بودن بدنه آن خبر داده بود. منابع Nikkei افزوده اند که دو موبایل دیگر اپل در سال ۲۰۱۸، پنل نمایشگر OLED داشته و در ابعاد ۶.۲ اینچ و ۵.۸ اینچ عرضه می شوند.

وظیفه تامین پنل های OLED تا کنون بر عهده سامسونگ بوده اما ماه گذشته گزارش هایی مبنی بر رقابت ال جی، شارپ و Japan Display برای پیوستن به این زنجیره تامین منتشر شده بود.

در میان گزینه های بالا به نظر می رسد که ال جی پتانسیل بیشتری برای تامین سفارشات کمپانی کوپرتینویی دارد و قرار است ظرفیت تولید خود را در سال آتی به بالاترین حد ممکن برساند. از سوی دیگر شارپ نیز که در تملک فاکسکان، از بزرگترین شرکای اپل قرارداد نیز از سال گذشته در زمینه تولید این پنل ها سرمایه گذاری کرده است.

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato