خواننده آمریکایی و درآمد هشت میلیون دلاری به لطف بیت کوین

خواننده آمریکایی و درآمد هشت میلیون دلاری به لطف بیت کوین

در سال ۲۰۱۵ میلادی، رپر آمریکایی، ۵۰ سنت به طرفداران خود اجازه داد تا آلبوم جدیدش به نام «Animal Ambition» را با بیت کوین خریداری کنند. بعد از این، اکانت بیت کوین او برای سال ها بدون استفاده باقی ماند و وی اخیراً متوجه شده در جهان بیت کوین، یک میلیونر به حساب می آید.

در سال ۲۰۱۴ و هنگام فروش آلبوم، هر واحد بیت کوین ارزشی معادل ۶۶۲ دلار داشت و طرفداران ۵۰ سنت می توانستند با پرداخت بخش کوچکی از هر سکه بیت کوین، آلبوم او را خریداری کنند. در مجموع، آلبوم ۵۰ سنت، ۴۰۰ هزار دلار در واحد بیت کوین فروش کرد. از آن زمان، ارزش بیت کوین به شکل چشمگیری افزایش یافته و اوایل ماه گذشته میلادی، به ۱۷ هزار دلار رسید؛ هرچند که طی هفته های اخیر، تا کمتر از ۱۰ هزار دلار هم کاهش یافت و همین حالا ۱۱ هزار دلار ارزش دارد.

۴۰۰ هزار دلاری که برای چند سال در اکانت ۵۰ سنت بلااستفاده باقی مانده بود، امروز بین ۷ الی ۸.۵ میلیون دلار می ارزد. در واکنش به این خبر، ۵۰ سنت در حساب اینستاگرام و توییتر خود نوشته «برای بچه ای از جنوب بد نیست، به خودم افتخار می کنم». البته او در ادامه افزود که قصد دارد صادق باشد و حقیقت این بوده که او حساب بیت کوین خود را پاک فراموش کرده بود.

در نهایت باید افزود ۵۰ سنت تنها یکی از افراد بی شماری است که بیت کوین خریداری کرده و سپس آن را به دست فراموشی سپرده اند. اما او حداقل آنقدر خوش شانس بوده که اطلاعات لاگین خود را به یاد داشته باشد؛ زیرا بسیاری از افراد، به خاطر ماهیت خاص ارزهای رمزپایه، قادر به یادآوری اطلاعات اکانت خود نبوده و احتمالاً بخشی از ثروت شان را از دست داده اند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato