کمپانی اپل از نیم میلیاردی شدن دستیار هوشمند سیری خبر داد

اپل روز گذشته بیانیه ای خبری را در مورد هوم پاد منتشر کرده که در آن به جزئیات جالبی درباره دستیار هوشمند سیری اشاره شده است.

سیری که در سال 2011 و همزمان با معرفی آیفون 4S معرفی شد در مدل های مختلف آیفون، آیپد، کامپیوترهای مک، اپل واچ و اپل تی وی تعبیه شده است.

این کمپانی در خراد ماه سال جاری و طی کنفرانس 2017 WWDC تعداد کاربرانی را که به صورت منظم از سیری استفاده می کنند 375 میلیون نفر برآورد کرده بود.

اپل تنها در نیمه دوم سال 2017 حدود 130 میلیون گجت مجهز به سیری را روانه بازار کرده است که در افزایش تعداد کاربران این دستیار هوشمند نقش عمده ای را ایفا کرده است.

کمپانی کوپرتینویی مدعی است که این دستیار هوشمند اکنون توسط 500 میلیون نفر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال اپل منظور دقیقش را از واژه کاربر و اینکه این میزان استفاده به صورت روزانه یا ماهانه صورت می گیرد، مشخص نکرده است.

در این بیانیه تاکید شده که سیری اطلاعات جامعی از دنیای موزیک دارد و اولویت ها و سلایق کاربران را به خوبی درک می کند.   هوم پاد مجهز به سیریباید توجه داشت که در این گزارش محصولات مجهز به سیری عرضه شده در سال 2018 در نظر گرفته نشده است. علاوه بر این هوم پاد نیز از این دستیار بهره برده و می تواند این عدد را تا حد زیادی افزایش دهد.

این اسپیکر هوشمند که خرداد ماه معرفی شد قرار بود تا آذر ماه روانه بازار شود اما این مساله به تعویق افتاد و حالا کمپانی اپل اعلام کرده که پیش فروش هوم پاد تا دو روز دیگر آغاز شده و از بیستم بهمن ماه نیز در آمریکا، انگلیس و استرالیا عرضه خواهد شد. بر اساس برنامه ریزی اپل این گجت در بهار سال آینده به بازارهای فرانسه و آلمان راه پیدا خواهد کرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟