بزرگترین سرقت تاریخ فناوری: 534 میلیون دلار ارز مجازی در ژاپن به یغما رفت

بزرگترین سرقت تاریخ فناوری: 534 میلیون دلار ارز مجازی در ژاپن به یغما رفت

بزرگترین سرقت تاریخ فناوری: 534 میلیون دلار ارز مجازی در ژاپن به یغما رفت

سرویس بین الملل NHK از هک شدن یکی از بزرگترین مراکز مبادله ارزهای مجازی در ژاپن به نام Coincheck خبر داده که طی آن ۵۳۴ میلیون دلار پول مجازی از این موسسه به سرقت رفته است.

Coincheck بعد از ظهر روز گذشته با انتشار پستی در وب سایت خود از تعلیق برداشت هرگونه ارز مجازی خبر داده بود و حالا پذیرفته که مورد هجوم آنچه که بزرگترین سرقت تاریخ فناوری به نظر می رسد، قرار گرفته است.

«واکاتا کویچی یوشیهیرو»، رییس بخش تبادلات و «یوسوکه اوتسوکا»، مدیر ارشد عملیات، میزان خسارت وارده را حدود ۵۳۴ میلیون دلار براورد کرده اند که ۵۰۰ میلیون دلار آن به ارز مجازی NEM مرتبط است.

بزرگترین سرقت تاریخ فناوری
مسئولان Coincheck در حال عذرخواهی از کاربران

در زمان این کنفرانس ارزش NEM با کاهش ۱۶ رصدی به ۰.۸۵ دلار رسیده و ارزش بیت کوین و ریپل نیز به ترتیب ۲.۱۳ و ۶ درصد کاهش یافته است.

با این حال داده های مسئولان این موسسه کامل نبوده و با توجه با طبیعت شناور ارزهای مجازی برآورد دقیق این مبلغ هنگفت میسر نیست اما حداقل میزان خسارت ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

در سال ۲۰۱۴ نیز هکرها به موسسه Mt. Gox که زمانی ۸۰ درصد از مبادلات بیت کوین را بر عهده داشت حمله کرده و ۸۵۰ هزار بیت کوین و ۲۸ میلیون دلار پول نقد را به سرقت بردند که در نهایت به ورشکستگی این موسسه منجر شد.

اگرچه میزان خسارت وارد شده به Coincheck به مراتب از Mt. Gox بیشتر است (با در نظر گرفتن قیمت قبلی و فعلی ارزهای مجازی) اما بازار ارزهای مجازی به لطف افزایش محبوبیت، این بار توانسته خود را بسیار سریعتر از قبل بازسازی کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل