اپل و سامسونگ را فراموش کنید؛ شرکتی چینی بزرگ ترین تولیدکننده موبایل در جهان است

اپل و سامسونگ را فراموش کنید؛ شرکتی چینی بزرگ ترین تولیدکننده موبایل در جهان است

آنطور که از گزارش های مالی دو کمپانی بر می آید، اپل توانسته در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ با فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه آیفون، از فروش ۷۴.۴ میلیون واحدی دیوایس های سامسونگ پیشی بگیرد. علاوه بر این سامسونگ به ازای فروش هر موبایل، سود عملیاتی ۳۰ دلاری دارد و اپل سود عملیاتی بیش از ۲۰۰ دلاری. طی سال گذشته میلادی اگر بحث بر سر سهم هر کمپانی از بازار بود، به سرعت سه نام اپل، سامسونگ و هوآوی به ذهن می آمد.

اما برای نخستین بار طی چند وقت اخیر، بالاخره کمپانی دیگری پیدا شده که می تواند بزرگ ترین تولیدکننده موبایل های هوشمند نام بگیرد؛ این کمپانی نه اپل است و نه سامسونگ، بلکه BBK Group نام دارد. این کمپانی غول چینی، چندین برند موبایل مانند اوپو، ویوو و وان پلاس را در اختیار دارد و فروش کل موبایل های این برندها طی سه ماهه اخیر، از اپل و سامسونگ بیشتر بوده است.

BBK طی سال گذشته سخت در تلاش بود تا به جایگاه دوم دست یابد، اما ارقام سه ماهه چهار سبب شدند که فراتر از انتظارات عمل کرده و به جایگاه نخست دست یابد. ضمناً این آمار قطعاً طی ماه جاری میلادی بهتر هم خواهد شد که سال نوی چینی از راه می رسد و شاهد افزایش چشمگیر فروش دیوایس های موبایل خواهیم بود.

خبر خوب دیگر برای BBK Group اینکه دو برند زیر مجموعه اش، در لیست سودده ترین کمپانی های تولیدکننده موبایل قرار دارندو اگر نگاهی دقیق به تصاویر این پست داشته باشید که توسط Counterpoint به دست آمده اند، این تنها کمپانی های چینی هستند که از لحاظ تعداد واحدهای عرضه شده به بازار، چه در سه ماهه پایانی ۲۰۱۷ و چه طی سال کامل، رشد داشته اند و این موضوع، به خوبی موفقیت BBK را نشان می دهد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato